Aktualności

Dzień Sołtysa

Liderzy lokalnych społeczności oraz reprezentujący interesy mieszkańców pośrednicy między wsią i gminą obchodzą swoje święto 11 marca – w Dzień Sołtysa. Z tej okazji podczas czwartkowej sesji 36 Sołtysów wszystkich tworzących naszą gminę sołectw otrzymało z rąk wójta Grzegorza Piechowskiego oraz przewodniczącego Rady Andrzeja Bobra życzenia i upominki.

Wójt podziękował Sołtysom za współpracę i zaangażowanie oraz liczne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Warto zaznaczyć, że sołtys to jedna z najstarszych funkcji społecznych w naszym kraju – sięga czasów średniowiecza!

Czwartkowa sesja Rady Gminy stała się również okazją do powitania w gronie Sołtysów nowego gospodarza sołectwa Kościerzyna Wybudowanie. Zgodnie z wynikiem przeprowadzonych w lutym wyborów, został nim Pan Nikifor Piotrzkowski, zastępując na stanowisku Panią Kamilę Nakielską.

Wszystkim Sołtyskom i Sołtysom życzymy satysfakcji z działań, jakie podejmujecie. Energii do pracy na rzecz swoich sołectw i mieszkańców oraz dużo zdrowia i radości!

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej