Aktualności

Dzień Życzliwości z akcją charytatywną dla Izabeli Tomaczkowskiej w Zespole Szkół w Skorzewie

21 listopada w Skorzewie obchodzono Dzień Życzliwości. Świętowanie społeczność szkolna połączyła z akcją charytatywną dla Pani Izabeli Tomaczkowskiej z Danachowa, aby uwrażliwić dzieci i nauczyć naturalnej życzliwości względem siebie i potrzebujących.

W akcję charytatywną włączyła się nie tylko społeczność uczniowska, ale także dyrekcja, nauczyciele, rodzice  i społeczność całego Skorzewa.

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten cudowny dar na rehabilitację dla Pani Izabeli. Z kiermaszu, ale i także dzięki przekazanym bezinteresownie datkom przez życzliwe osoby, zebrano 4 183 zł. Pieniądze zostaną przekazane Pani Izabeli wraz z życzeniami życzliwości płynącymi od uczniów i pracowników szkoły przez wolontariuszy wraz z opiekunami. 

Z daru dzielenia się z innym zapewne dzieci wyciągną najlepszą lekcję życzliwości.

Panią Izabelę nadal można wspierać wpłacając datki poprzez stronę internetową: https://www.siepomaga.pl/iza-tomaczkowska

Więcej o jej codziennych zmaganiach z chorobą można przeczytać na profilu facebookowym: Przyjaciele Izy

Nadesłane ze szkoły w Skorzewie

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej