Aktualności

Ekowakacje w Kłobuczynie

W sali wiejskiej w Kłobuczynie zakończyły się zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Przez trzy tygodnie pod okiem pani Celiny dzieci spotykały się na zajęciach w ramach projektu Ekowakacje 2023 dofinansowanego ze środków Gminy Kościerzyna.

Zajęcia maiły charakter edukacyjny. Co roku zmieniamy temat przewodni. W tym roku postawiliśmy na eko, były zajęcia o recyklingu i wykorzystaniu ekologicznych materiałów do zajęć. Była to siódma edycja zajęć wakacyjnych.

Przed nami jeszcze piknik z nagrodami.

Nadesłane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kłobuczynie

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej