Aktualności

Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego w Łubianie

9 marca w Zespole Kształcenia w Łubianie odbyły się eliminacje gminne XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Do zmagań przystąpiło 40 uczniów z 8 gminnych szkół. Rywalizacja obywała się w czterech kategoriach wiekowych. Występy recytatorów oceniała komisja w składzie: p. Grażyna Wołodzin, p. Jolanta Treder-Michalska, p. Małgorzata Młyńska oraz p. Izabela Dzieszko. Po wysłuchaniu utworów zaprezentowanych przez z uczniów jury ogłosiło wyniki.

Kategoria klas I-III:

 • I miejsce: Roksana Głodowska – Zespół Szkół w Skorzewie
 • II miejsce: Martyna Marszałkowska – Zespół Kształcenia w Łubianie
 • III miejsce: Piotr Datta – Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu
 • Wyróżnienia: Dominik Borzyszkowski – Zespół Kształcenia w Łubianie, Weronika Chudzińska – Szkoła Podstawowa w Niedamowie

Kategoria klas IV-VI:

 • I miejsce: Liliana Jarzębińska – Zespół Szkół w Skorzewie
 • II miejsce: Marcelina Daft – Zespół Kształcenia w Łubianie
 • III miejsce: Kornelia Wiśniewska – Szkoła Podstawowa w Kornem
 • Wyróżnienia: Blanka Czapiewska – Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu, Zofia Data – Zespół Szkół w Wąglikowicach

Kategoria klas VII – VIII:

 • I miejsce: Julia Cieplińska – Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu
 • II miejsce: Mateusz Jażdżewski – Zespół Szkół w Wielkim Podlesiu
 • III miejsce: Maciej Makurat – Zespół Szkół w Skorzewie
 • Wyróżnienia: Piotr Napientek – Szkoła Podstawowa w Kornem, Dawid Stefanowski – Szkoła Podstawowa w Nowym Klinczu

Kategoria poezji śpiewanej:

 • I miejsce: Kamila Wiśniewska – Szkoła Podstawowa w Kornem

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Kościerzyna oraz „Fundację Ewy i Zdzisława Bonkowskich”. W czasie przerwy uczniowie oraz ich opiekunowie mogli posilić się między innymi drożdżówką, którą zapewnili organizatorzy. Dwoje najlepszych recytatorów z każdej kategorii będzie reprezentować Gminę Kościerzyna w eliminacjach powiatowych. Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za profesjonalne przygotowanie, co wpłynęło na wysoki poziom artystyczny konkursu. 

Marek Cygert

Aktualności

Zarząd gminnego ZOSP spotkał się na zebraniu sprawozdawczym

18 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyło się zebranie sprawozdawcze Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kościerzynie. Było ono okazją do dokonania analizy rocznych działań strażackich stowarzyszeń, zebrania informacji oraz sporządzenia planu dalszej działalności.

Więcej

Własna firma w Sercu Kaszub

Masz pomysł na własną firmę? Spełniasz podstawowe kryteria uczestnictwa w projekcie, tzn. jesteś osobą fizyczną, która zamieszkuje na terenie jednej z gmin wiejskich Powiatu Kościerskiego i masz ukończone 30 lat, a do tego znajdujesz się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy? Złóż dokumenty rekrutacyjne do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”, w ramach rozpoczętej w dniu 17.01.2022 r. procedury IV naboru rekrutacyjnego.

Więcej

Świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku

Od 2022 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500+, co oznacza że od dnia 1 stycznia br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został zobowiązany do obsługi dwóch świadczeń: świadczenia wychowawczego 500+ (500+), rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO)

Więcej

Jest umowa na przebudowę ul. Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu

Po przeprowadzonej procedurze zmówienia publicznego wyłoniona została firma drogowa z powiatu kościerskiego, spełniająca kryteria oraz proponująca najniższą cenę na wykonanie nawierzchni asfaltowej na ulicy Rzemieślniczej w Wielki Klinczu. Projekt zakłada budowę 1,65 km asfaltowej jezdni o szerokości 5 metrów oraz poboczy.

Więcej