Aktualności

Emocje – co i jak?

Dnia 26.08.2022 roku w sali wiejskiej w Wielkim Klinczu odbyły się warsztaty dla dzieci w ramach projektu socjalnego „Emocje – co i jak”. Udział w nim wzięło 14 dzieci z Naszej Gminy.

Emocje towarzyszą nam bez przerwy; są z nami w każdej chwili życia. Wpływają na zachowania, jak żyjemy, jakie interakcje podejmujemy, na nasze postrzeganie, ale też na to, jak sami się widzimy i jak inni nas postrzegają. Czym są emocje i jakie są ich rodzaje, a także jak na nas wpływają, jak i czy trzeba je kontrolować?

Na te pytania odpowiedzi wspólnie z dziećmi szukały organizatorki projektu: psycholog Naszego GOPS-u Kasia Olszewska i asystent rodziny Ola Gierłachowska.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie serdecznie dziękuje dzieciom za aktywny udział w warsztatach oraz Sołtysowi Wielkiego Klincza Bernadecie Hamerskiej za udostępnienie sali.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej