Aktualności

Faustyna Kotłowska wicemistrzynią Świata!

Znakomicie spisała się Faustyna Kotłowska, zawodniczka UKS Olimpijczyk Skorzewo w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Paryżu.

We wtorek, 11 lipca, mieszkanka Małego Klincza, startowała w sesji porannej w konkursie rzutu dyskiem w klasie startowej F64. W pierwszym rzucie uzyskała wynik 38,24 m, najlepszy wynik w tym sezonie, który dawał drugą lokatę w konkursie. W czwartej kolejce Faustyna poprawiła wynik uzyskując 38,58 m umacniając się na drugim miejscu. Zwyciężczyni, Yao Juan z Chin uzyskała 41,66m a trzecia zawodniczka Samantha Heyison z USA rzuciła 37,84 m. Nasza zawodniczka uzyskała także kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie, które również odbędą się w Paryżu. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze.

Faustyna studiuje fizjoterapię na Wydziale Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Tam też na co dzień trenuje z trenerem Zbigniewem Lewkowiczem w GZSN Start Gorzów Wielkopolski.

Gratulujemy zawodniczce i trenerowi wspaniałego sukcesu! Trzymamy także kciuki za drugi start Faustyny w Paryżu, którym będzie konkurs pchnięcia kulą w sobotę, 15 lipca o godzinie 9:04.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej