Aktualności

Faustyna Kotłowska wicemistrzynią Świata!

Znakomicie spisała się Faustyna Kotłowska, zawodniczka UKS Olimpijczyk Skorzewo w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Paryżu.

We wtorek, 11 lipca, mieszkanka Małego Klincza, startowała w sesji porannej w konkursie rzutu dyskiem w klasie startowej F64. W pierwszym rzucie uzyskała wynik 38,24 m, najlepszy wynik w tym sezonie, który dawał drugą lokatę w konkursie. W czwartej kolejce Faustyna poprawiła wynik uzyskując 38,58 m umacniając się na drugim miejscu. Zwyciężczyni, Yao Juan z Chin uzyskała 41,66m a trzecia zawodniczka Samantha Heyison z USA rzuciła 37,84 m. Nasza zawodniczka uzyskała także kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie, które również odbędą się w Paryżu. To największy sukces w jej dotychczasowej karierze.

Faustyna studiuje fizjoterapię na Wydziale Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Tam też na co dzień trenuje z trenerem Zbigniewem Lewkowiczem w GZSN Start Gorzów Wielkopolski.

Gratulujemy zawodniczce i trenerowi wspaniałego sukcesu! Trzymamy także kciuki za drugi start Faustyny w Paryżu, którym będzie konkurs pchnięcia kulą w sobotę, 15 lipca o godzinie 9:04.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej