Aktualności

Ferie w szkole nie muszą być nudne…

Jak pisał Jan Brzechwa „Tydzień dzieci miał siedmioro: Niech się tutaj wszystkie zbiorą…” no to  się zebraliśmy i na dodatek  całkiem licznie, bo około 100 osób. Zajęcia odbywały się zarówno w szkole w Łubianie , jak i w PCM w Garczynie. Opiekunami podczas aktywnego wypoczynku byli: Anna Jereczek, Anna Jakubek, Anna Cupa, Janina Dziemińska, Wojciech Zorn oraz Benedykt Skwierawski pod czujnym okiem Pani Dyrektor Jarosławy Reclaff- Ptaszyńskiej.

Zima nie dopisała, ale to nie zepsuło nam wspólnej zabawy. Celem zimowiska było zintegrowanie dzieci i młodzieży. A działo się naprawdę dużo…

Dzieci wykonywały prace plastyczne oraz techniczne. Tworzyły pamiątkowy odcisk dłoni oraz bałwanki z masy solnej. Poznały tajniki plastycznej techniki symetrii, tworząc kwiaty oraz wykonały laurki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Własnoręcznie zrobili sobie także  bransoletki. Odbywały się codziennie zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie przeprowadzano różne gry zespołowe oraz zabawy. Wyczekiwaną atrakcją było konstruowanie  z #Laboratorium Przyszłości, gdzie dzieci samodzielnie budowały  „śmieciołapacza” i „pojazd do nauki jazdy” z klocków Lego Education Spike Prime oraz projektowały w „Tinercad”. Po wykonaniu zadania, uczniowie mogli wydrukować swoje prace na drukarce 3D. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych. Wcielając się w rolę prawdziwych szefów kuchni upiekli ciasto oraz wykonali kolorową i zdrową sałatkę owocową.

Strzałem w dziesiątkę była gra terenowa „Tajna misja”, podczas której uczniowie musieli znaleźć ukryte koperty na boisku szkolnym oraz rozwiązać nietuzinkowe łamigłówki. Jak zawsze poszło im świetnie! W naszych pociechach drzemią talenty artystyczne, więc koniecznie musieliśmy znaleźć czas na zabawy taneczne, a także muzyczne.

Atrakcji było mnóstwo. Radości dzieci nie było końca… Czas wyśmienitej zabawy, wspólnych przeżyć, a nawet wzruszeń… Dzieci codziennie wracały do swoich domów z uśmiechem na twarzy. Zakończeniem ferii zimowych w szkole był słodki poczęstunek.

Dziękujemy: władzom Gminy Kościerzyna, Dyrekcji Zespołu Kształcenia w Łubianie oraz Dyrekcji PCM w Garczynie za współorganizację cudownego czasu, który z pewnością na długo utkwi w naszej pamięci!!!

DZIĘKUJEMY

                                                                                                                                  Anna Jakubek

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej