Aktualności

Ferie w szkole nie muszą być nudne…

Jak pisał Jan Brzechwa „Tydzień dzieci miał siedmioro: Niech się tutaj wszystkie zbiorą…” no to  się zebraliśmy i na dodatek  całkiem licznie, bo około 100 osób. Zajęcia odbywały się zarówno w szkole w Łubianie , jak i w PCM w Garczynie. Opiekunami podczas aktywnego wypoczynku byli: Anna Jereczek, Anna Jakubek, Anna Cupa, Janina Dziemińska, Wojciech Zorn oraz Benedykt Skwierawski pod czujnym okiem Pani Dyrektor Jarosławy Reclaff- Ptaszyńskiej.

Zima nie dopisała, ale to nie zepsuło nam wspólnej zabawy. Celem zimowiska było zintegrowanie dzieci i młodzieży. A działo się naprawdę dużo…

Dzieci wykonywały prace plastyczne oraz techniczne. Tworzyły pamiątkowy odcisk dłoni oraz bałwanki z masy solnej. Poznały tajniki plastycznej techniki symetrii, tworząc kwiaty oraz wykonały laurki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Własnoręcznie zrobili sobie także  bransoletki. Odbywały się codziennie zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie przeprowadzano różne gry zespołowe oraz zabawy. Wyczekiwaną atrakcją było konstruowanie  z #Laboratorium Przyszłości, gdzie dzieci samodzielnie budowały  „śmieciołapacza” i „pojazd do nauki jazdy” z klocków Lego Education Spike Prime oraz projektowały w „Tinercad”. Po wykonaniu zadania, uczniowie mogli wydrukować swoje prace na drukarce 3D. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych. Wcielając się w rolę prawdziwych szefów kuchni upiekli ciasto oraz wykonali kolorową i zdrową sałatkę owocową.

Strzałem w dziesiątkę była gra terenowa „Tajna misja”, podczas której uczniowie musieli znaleźć ukryte koperty na boisku szkolnym oraz rozwiązać nietuzinkowe łamigłówki. Jak zawsze poszło im świetnie! W naszych pociechach drzemią talenty artystyczne, więc koniecznie musieliśmy znaleźć czas na zabawy taneczne, a także muzyczne.

Atrakcji było mnóstwo. Radości dzieci nie było końca… Czas wyśmienitej zabawy, wspólnych przeżyć, a nawet wzruszeń… Dzieci codziennie wracały do swoich domów z uśmiechem na twarzy. Zakończeniem ferii zimowych w szkole był słodki poczęstunek.

Dziękujemy: władzom Gminy Kościerzyna, Dyrekcji Zespołu Kształcenia w Łubianie oraz Dyrekcji PCM w Garczynie za współorganizację cudownego czasu, który z pewnością na długo utkwi w naszej pamięci!!!

DZIĘKUJEMY

                                                                                                                                  Anna Jakubek

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej