Aktualności

Filip Komar Mistrzem Polski!

W dniach 28-29 maja w Warszawie zawodnicy KS Aqua Sport rywalizowali w 55. Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Podopieczni trenerów Michała Zaracha (Sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn) i Damiana Narlocha wystartowali w składzie: Daria Freda, Iga Góralczyk, Klaudia Bida, Anna Szybalska, Anna Tarnowska Zuzanna Peek, Wiktoria Lellek, Marcelina Bławat, Dominika Peek, Jan Marchewicz, Filip Hinc, Maciej Zaborowski i Filip Komar. Największym sukcesem pochwalić się może ostatni wspomniany zawodnik, ponieważ w konkurencji 50m ratowanie manekina Filip Komar został Mistrzem Polski młodzików (12-13 lat).

Do tego wspaniałego osiągnięcia Filip dodał jeszcze Wicemistrzostwo kraju w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i brąz w konkurencji 100m ratowanie z pasem. Ze srebrnego medalu cieszyli się Filip Hinc I Maciej Zaborowski w konkurencji rzutu liną, a warto zaznaczyć, że w tej konkurencji kościerscy ratownicy rywalizowali po raz pierwszy. Wicemistrzami kraju w sztafecie młodzieżowej (do 15 lat). W konkurencji 4x50m z przeszkodami i 4x25m holowanie manekina zostali: Jan Marchewicz, Filip Komar, Maciej Zaborowski I Filip Hinc.

Dziewczęta również cieszyły się z wicemistrzostwa w tej kategorii wiekowej w konkurencji 4x50m z przeszkodami (Dominika Peek, Wiktoria Lellek, Anna Szybalska i Anna Tarnowska) oraz w sztafecie 4×50 z pasem (Zuzanna Peek, Klaudia Bida, Iga Góralczyk i Anna Szybalska).

Bardzo dobre wyniki uzyskała również Daria Freda (Juniorka) uzyskując 10 miejsce w konkurencji 100m ratowanie w płetwach, 8 miejsce 100m z pasem i 7 lokatę w konkurencji 200 Super ratownik, w której zadebiutowała. Równie dobrze spisała się Wiktoria Lellek (młodziczka) dwukrotnie kończąc na 5 miejscu (50m ratowanie manekina i 100m ratowanie w płetwach) i na 6 pozycji w konkurencji 100m z przeszkodami. W tej samej grupie wiekowej z miejsca 6 (50m ratowanie manekina) i 7 (100m ratowanie w płetwach) cieszyła się Dominika Peek oraz z miejsca 8 w konkurencji 50m holowanie manekina Marcelina Bławat. Wśród juniorek młodszych (14-15 lat) najlepiej wypadła Zuzanna Peek zajmując 7 miejsce w konkurencji z pasem ratowniczym, a na 10 miejscu konkurencję 100m ratowanie w płetwach zakończyła Anna Szybalska.

Gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy sponsorom Repiński Transport i Spedycja HOCH Systemy Kominowe i Kruszywa Polskie.

Komplet wyników:

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2022/05_29_warszawa/index.html#

KS Aqua Sport

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej