Aktualności

Filip Komar Mistrzem Polski!

W dniach 28-29 maja w Warszawie zawodnicy KS Aqua Sport rywalizowali w 55. Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Podopieczni trenerów Michała Zaracha (Sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn) i Damiana Narlocha wystartowali w składzie: Daria Freda, Iga Góralczyk, Klaudia Bida, Anna Szybalska, Anna Tarnowska Zuzanna Peek, Wiktoria Lellek, Marcelina Bławat, Dominika Peek, Jan Marchewicz, Filip Hinc, Maciej Zaborowski i Filip Komar. Największym sukcesem pochwalić się może ostatni wspomniany zawodnik, ponieważ w konkurencji 50m ratowanie manekina Filip Komar został Mistrzem Polski młodzików (12-13 lat).

Do tego wspaniałego osiągnięcia Filip dodał jeszcze Wicemistrzostwo kraju w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i brąz w konkurencji 100m ratowanie z pasem. Ze srebrnego medalu cieszyli się Filip Hinc I Maciej Zaborowski w konkurencji rzutu liną, a warto zaznaczyć, że w tej konkurencji kościerscy ratownicy rywalizowali po raz pierwszy. Wicemistrzami kraju w sztafecie młodzieżowej (do 15 lat). W konkurencji 4x50m z przeszkodami i 4x25m holowanie manekina zostali: Jan Marchewicz, Filip Komar, Maciej Zaborowski I Filip Hinc.

Dziewczęta również cieszyły się z wicemistrzostwa w tej kategorii wiekowej w konkurencji 4x50m z przeszkodami (Dominika Peek, Wiktoria Lellek, Anna Szybalska i Anna Tarnowska) oraz w sztafecie 4×50 z pasem (Zuzanna Peek, Klaudia Bida, Iga Góralczyk i Anna Szybalska).

Bardzo dobre wyniki uzyskała również Daria Freda (Juniorka) uzyskując 10 miejsce w konkurencji 100m ratowanie w płetwach, 8 miejsce 100m z pasem i 7 lokatę w konkurencji 200 Super ratownik, w której zadebiutowała. Równie dobrze spisała się Wiktoria Lellek (młodziczka) dwukrotnie kończąc na 5 miejscu (50m ratowanie manekina i 100m ratowanie w płetwach) i na 6 pozycji w konkurencji 100m z przeszkodami. W tej samej grupie wiekowej z miejsca 6 (50m ratowanie manekina) i 7 (100m ratowanie w płetwach) cieszyła się Dominika Peek oraz z miejsca 8 w konkurencji 50m holowanie manekina Marcelina Bławat. Wśród juniorek młodszych (14-15 lat) najlepiej wypadła Zuzanna Peek zajmując 7 miejsce w konkurencji z pasem ratowniczym, a na 10 miejscu konkurencję 100m ratowanie w płetwach zakończyła Anna Szybalska.

Gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy sponsorom Repiński Transport i Spedycja HOCH Systemy Kominowe i Kruszywa Polskie.

Komplet wyników:

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2022/05_29_warszawa/index.html#

KS Aqua Sport

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej