Aktualności

Filip Komar Mistrzem Polski!

W dniach 28-29 maja w Warszawie zawodnicy KS Aqua Sport rywalizowali w 55. Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Podopieczni trenerów Michała Zaracha (Sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn) i Damiana Narlocha wystartowali w składzie: Daria Freda, Iga Góralczyk, Klaudia Bida, Anna Szybalska, Anna Tarnowska Zuzanna Peek, Wiktoria Lellek, Marcelina Bławat, Dominika Peek, Jan Marchewicz, Filip Hinc, Maciej Zaborowski i Filip Komar. Największym sukcesem pochwalić się może ostatni wspomniany zawodnik, ponieważ w konkurencji 50m ratowanie manekina Filip Komar został Mistrzem Polski młodzików (12-13 lat).

Do tego wspaniałego osiągnięcia Filip dodał jeszcze Wicemistrzostwo kraju w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i brąz w konkurencji 100m ratowanie z pasem. Ze srebrnego medalu cieszyli się Filip Hinc I Maciej Zaborowski w konkurencji rzutu liną, a warto zaznaczyć, że w tej konkurencji kościerscy ratownicy rywalizowali po raz pierwszy. Wicemistrzami kraju w sztafecie młodzieżowej (do 15 lat). W konkurencji 4x50m z przeszkodami i 4x25m holowanie manekina zostali: Jan Marchewicz, Filip Komar, Maciej Zaborowski I Filip Hinc.

Dziewczęta również cieszyły się z wicemistrzostwa w tej kategorii wiekowej w konkurencji 4x50m z przeszkodami (Dominika Peek, Wiktoria Lellek, Anna Szybalska i Anna Tarnowska) oraz w sztafecie 4×50 z pasem (Zuzanna Peek, Klaudia Bida, Iga Góralczyk i Anna Szybalska).

Bardzo dobre wyniki uzyskała również Daria Freda (Juniorka) uzyskując 10 miejsce w konkurencji 100m ratowanie w płetwach, 8 miejsce 100m z pasem i 7 lokatę w konkurencji 200 Super ratownik, w której zadebiutowała. Równie dobrze spisała się Wiktoria Lellek (młodziczka) dwukrotnie kończąc na 5 miejscu (50m ratowanie manekina i 100m ratowanie w płetwach) i na 6 pozycji w konkurencji 100m z przeszkodami. W tej samej grupie wiekowej z miejsca 6 (50m ratowanie manekina) i 7 (100m ratowanie w płetwach) cieszyła się Dominika Peek oraz z miejsca 8 w konkurencji 50m holowanie manekina Marcelina Bławat. Wśród juniorek młodszych (14-15 lat) najlepiej wypadła Zuzanna Peek zajmując 7 miejsce w konkurencji z pasem ratowniczym, a na 10 miejscu konkurencję 100m ratowanie w płetwach zakończyła Anna Szybalska.

Gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy sponsorom Repiński Transport i Spedycja HOCH Systemy Kominowe i Kruszywa Polskie.

Komplet wyników:

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2022/05_29_warszawa/index.html#

KS Aqua Sport

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej