Aktualności

Filip Komar z Aqua Sport najlepszym młodzikiem podczas GP Polski w Ratownictwie Wodnym

Sekcja pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn wystartowała jako KS Aqua Sport Kościerzyna w dniu 8 października w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Ostrołęce. Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach indywidualnych i 2 sztafetach, a wystartowało prawie 120 zawodników.

Najlepiej spisał się 13-letni Filip Komar, który wygrał wszystkie wyścigi indywidualnie w Młodzikach i został najlepszym Młodzikiem GP Polski w Ostrołęce ustanawiając nowy rekord życiowy w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach.

 Wśród Juniorek (16-18 lat) bardzo dobrze zaprezentowała się Daria Freda z Gminy Kościerzyna zajmując 5 miejsce w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i 6 na dystansie 50m holowanie manekina.

Wśród Juniorek Młodszych (14-15 lat) w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem na 5 miejscu uplasowała się Anna Szybalska z Gminy Kościerzyna, na 6 miejscu była Anna Tarnowska, a na 9 miejscu ukończyła Klaudia Bida. W konkurencji 50m holowanie manekina na 5 pozycji ukończyła Iga Góralczyk, a na 9 miejscu Anna Tarnowska. Jeszcze lepiej wypadły dziewczyny w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach, bo na 4 miejscu finiszowała Anna Szybalska, 7 miejsce zajęła Anna Tarnowska, a na 10 miejscu ukończyła Zuzanna Peek.

Młodziczki również często plasowały się w czołowej dziesiątce. Najlepiej wypadła Dominika Peek w konkurencji 50m holowanie manekina zajmując 4 lokatę. W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach 5 miejsce zajęła Wiktoria Lellek, a Dominika Peek ukończyła na 8 miejscu. W konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem na 5 miejscu uplasowała się Wiktoria Lellek, na 6 miejscu Dominika Peek, a na 10 miejscu debiutująca w zawodach Sandra Blok.

Komplet wyników: http://live.livetiming.pl/jardzioch/2022/10_08_ostroleka/index.html

Były to pierwsze zawody ratownicze po przerwie wakacyjnej, a mimo niedawnego powrotu do treningów już padło bardzo dużo rekordów życiowych, z czego szczególnie ucieszył się trener Michał Zarach. Wyjazd dofinansowały firmy Kruszywa Polskie S.A., Repiński Transport oraz Hoch.

Cieszyć się należy również z faktu, że podczas GP w Ostrołęce odbył się kurs sędziów ratownictwa wodnego klasy „C” i ukończyło go 10 nowych sędziów z Kościerzyny, co pozwoli na sprawniejsze organizowanie zawodów w Kościerzynie i obniży koszty organizacji zawodów (brak kosztów transportu i zakwaterowania sędziów).

Już 16 października w Kościerzynie drużyna KS Aqua Sport wystartuje w IV Rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, czyli Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Wyniki i relacja z zawodów: http://livetiming.pl/contest/db8f0a45-b73d-497f-8dd5-4af3c39ec6f5

Dzień wcześniej na pływalni w Kościerzynie KS Aqua Sport zorganizuje Okręgowe Zawody w Pływaniu w Płetwach. Początek o godz. 15.00, a wstęp na trybuny jest wolny dla kibiców. W zawodach mogą wystartować wszyscy chętni amatorzy. Zapisy u trenera Michała Zaracha tel. 606948660

Nadesłane przez KS Aqua Sport

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej