Aktualności

Gmina Kościerzyna przekazała kościerskiej policji narkotesty za prawie 8 tysięcy złotych

Kolejny już raz gmina Kościerzyna wsparła funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie kupując narkotesty w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych. To pierwsza partia z tegorocznego budżetu.

Testy będą na co dzień wykorzystywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Niestety, z roku na rok patrole ujawniają coraz więcej kierujących pod wpływem narkotyków. To poważne zagrożenie. Problem istnieje również w naszym powiecie, a w jego rozwiązaniu pomóc mają właśnie narkotesty kupione przez gminę Kościerzyna. Dzięki temu wsparciu, policjanci kontrolujący kierowców wyposażeni będą w narzędzia umożliwiające ich szybką weryfikację. Testy pozwalają wykryć większość zażywanych narkotyków.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej