Aktualności

Gmina Kościerzyna przekazała kościerskiej policji narkotesty za prawie 8 tysięcy złotych

Kolejny już raz gmina Kościerzyna wsparła funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie kupując narkotesty w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych. To pierwsza partia z tegorocznego budżetu.

Testy będą na co dzień wykorzystywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Niestety, z roku na rok patrole ujawniają coraz więcej kierujących pod wpływem narkotyków. To poważne zagrożenie. Problem istnieje również w naszym powiecie, a w jego rozwiązaniu pomóc mają właśnie narkotesty kupione przez gminę Kościerzyna. Dzięki temu wsparciu, policjanci kontrolujący kierowców wyposażeni będą w narzędzia umożliwiające ich szybką weryfikację. Testy pozwalają wykryć większość zażywanych narkotyków.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej