Aktualności

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

15 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy Kościerzyna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej kolejności uczestnicy zmierzyli się z testem, a następnie odpowiadali na pytania komisji.

Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Na zakończenie zostały wręczone cenne nagrody oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju i życzymy dalszych sukcesów.

Zwycięzcami zostali:

I kategoria wiekowa: Amelia Freda

II kategoria wiekowa: Michał Stolc

III kategoria wiekowa: Magdalena Szyca

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej