Aktualności

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

28 marca 2023 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju udział wzięło 9 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w trzech grupach wiekowych. W pierwszej kolejności uczestnicy zmierzyli się z testem, a następnie odpowiadali na pytania komisji.

Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 18 kwietnia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

Na zakończenie zostały wręczone cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszych etapach.

Zwycięzcami zostali:

I grupa wiekowa:

Maja Etmańska – Szkoła Podstawowa w Kaliskach Kościerskich

II grupa wiekowa:

Natalia Urbanowicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Klinczu

III grupa wiekowa:

Magdalena Szyca – MDP Kaliska Kościerskie

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej