Aktualności

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

28 marca 2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju udział wzięło 7 uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej kolejności uczestnicy zmierzyli się z testem, a następnie odpowiadali na pytania komisji.

Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

Na zakończenie zostały wręczone cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszych etapach.

Wyniki Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy I-IV

  1. Michał Stolc – Zespół Kształcenia w Łubianie
  2. Eliza Zblewska – Zespół Szkolno Przedszkolny w Nowym Klinczu
  3. Dawid Ossowski – Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy V-VIII:

  1. Marcel Urbanowicz – Zespół Szkolno Przedszkolny w Nowym Klinczu
  2. Wojciech Orzłowski – Zespół Kształcenia w Łubianie
  3. Mikołaj Stolc – Szkoła Podstawowa w Kornem
  4. Mateusz Cherek  – Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej