Aktualności

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

28 marca 2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju udział wzięło 7 uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej kolejności uczestnicy zmierzyli się z testem, a następnie odpowiadali na pytania komisji.

Najlepsi w swoich kategoriach będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

Na zakończenie zostały wręczone cenne nagrody oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszych etapach.

Wyniki Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy I-IV

  1. Michał Stolc – Zespół Kształcenia w Łubianie
  2. Eliza Zblewska – Zespół Szkolno Przedszkolny w Nowym Klinczu
  3. Dawid Ossowski – Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe klasy V-VIII:

  1. Marcel Urbanowicz – Zespół Szkolno Przedszkolny w Nowym Klinczu
  2. Wojciech Orzłowski – Zespół Kształcenia w Łubianie
  3. Mikołaj Stolc – Szkoła Podstawowa w Kornem
  4. Mateusz Cherek  – Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu

Aktualności

Seniorzy mają moc!

Osiem drużyn, dziewięć konkurencji, świetna zabawa i wigor godny pozazdroszczenia – w Wielkim Klinczu odbyła się XIII (szczęśliwa!) Spartakiada Seniorów. Do rywalizacji stanęły nie tylko drużyny z powiatu kościerskiego, ale również z zaprzyjaźnionych gmin: Pniewy w województwie wielkopolskim i Radków w Kotlinie Kłodzkiej.

Więcej