Aktualności

GOPS apeluje do autora anonimu w sprawie przemocy domowej

Jako Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie bardzo proszę o kontakt autora anonimu, który wskazuje na dramatyczną sytuację dzieci w jednej z rodzin zamieszkujących na terenie naszej gminy. Stwierdzenie cyt.: ,,każdy wie o co chodzi” nam jako służbom pomocowym nic nie mówi, potrzebujemy konkretnych informacji. Mogą to również być nagrania audio lub audiowizualne, wówczas możemy zadziałać.

Szanowni Mieszkańcy, apeluję o to, żebyście nie chowali głowy w piasek, gdy widzicie lub słyszycie, że komuś dzieje się krzywda. Należy takie sytuacje nagłaśniać. W przypadku współpracy z organami ścigania lub sądem jesteśmy kompletnie bezradni, gdy trzymacie się bezpiecznego milczenia.

Taka postawa chroni domowych KATÓW!

 Sylwia Tomaszewska

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej