Aktualności

Dwie kobiety pozują na tle ukwieconej łąki. Kobieta po lewej ma na głowie wianek wykonany z fioletowych bzów i zielonych liści.

GOPS realizuje program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzyny z radością informuje, że od dnia 1 kwietnia 2022 r. rozpoczął realizację programu ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022.

Wysokość pozyskanych środków finansowych na ten cel to kwota aż  436 700,00 złotych, w całości pochodzących ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Wsparciem zostało objętych 40 osób z niepełnosprawnościami z terenu naszej gminy. Zatrudniono 20 Aniołów, którzy wnoszą w życie tych osób nie tylko pomoc w codziennym funkcjonowaniu, ale również zaangażowanie, radość i pozytywną energię. 

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej