Aktualności

Dwie kobiety pozują na tle ukwieconej łąki. Kobieta po lewej ma na głowie wianek wykonany z fioletowych bzów i zielonych liści.

GOPS realizuje program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzyny z radością informuje, że od dnia 1 kwietnia 2022 r. rozpoczął realizację programu ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022.

Wysokość pozyskanych środków finansowych na ten cel to kwota aż  436 700,00 złotych, w całości pochodzących ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Wsparciem zostało objętych 40 osób z niepełnosprawnościami z terenu naszej gminy. Zatrudniono 20 Aniołów, którzy wnoszą w życie tych osób nie tylko pomoc w codziennym funkcjonowaniu, ale również zaangażowanie, radość i pozytywną energię. 

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej