Aktualności

Gostomie szykuje się na Dożynki!

W najbliższą niedzielę rolnicy i mieszkańcy gminy Kościerzyna będą dziękować za tegoroczne plony – odbędą się Gminne Dożynki 2023 w Gostomiu. Zaangażowanie mieszkańców jest ogromne i zwiastuje wspaniałą zabawę!

Sołectwo od jakiegoś czasu przygotowuje się do przyjęcia gości w swojej miejscowości. Szykowany jest nie tylko plac, na którym pojawi się scena, ale również trasa przemarszu dożynkowego korowodu.

Świętowanie rozpocznie się o 15.00 uroczystą mszą świętą. W programie Dożynek jest tradycyjny konkurs wieńców, wręczenie nagród rolnikom oraz zabawa przy muzyce. Na gości czekać będą pyszności przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, nie zabraknie strefy gastronomicznej i dmuchańców. Mieszkańcy pochwalą się swoimi wyrobami, między innymi znakomitymi miodami z miejscowej pasieki.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej