Aktualności

Gotowe miejsca dla kajakarzy w Stawiskach i Nowej Kiszewie, a wkrótce inwestycja w Grzybowskim Młynie

Dobra wiadomość dla miłośników kajakarstwa! W tym roku zakończyła się budowa przystani i przenosek kajakowych w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie”, które były dofinansowane z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Nowa infrastruktura pojawiła się w Stawiskach i Nowej Kiszewie, a w niedalekich planach są kolejne nadrzeczne inwestycje.

W Nowej Kiszewie powstała przystań z zatoką do cumowania i wodowania kajaków, droga dojazdowa oraz elementy malej architektury. Przenoski wybudowano w Stawiskach i Nowej Kiszewie. W ich skład wchodzą schody terenowe, pomosty pływające z trapem oraz ciągi komunikacyjne. Całościowy koszt tej inwestycji to 430 tys. zł.

Celem przedsięwzięcia jest udostępnienie szlaków wodnych dla kajakarzy i zapewnienie im bezpieczeństwa poprzez rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej.

Dodajmy również, że podpisana została już umowa na budowę kolejnej przenoski kajakowej, tym razem na rzece Trzebiocha w miejscowości Grzybowski Młyn. Ta inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda”. W Grzybowskim Młynie powstanie: pomost pływający górny – łapacz z trapem, pomost stały dolny, schody z ześlizgiem dla kajaków, podesty z barierkami ochronnymi, przejście dla pieszych, ogrodzenie terenu. Wybudowane zostaną również elementy małej architektury umożliwiające odpoczynek kajakarzom: wiata, ławo-stoły, osłona przenośnego sanitariatu, suszarka dla kajaków i kosze na śmieci. Wartość zadania to ponad 400 tys. zł.

Wszystko po to, by ułatwić i uprzyjemnić kajakarzom spływy naszymi rzekami. Tym samym zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do skorzystania z oferty turystycznej naszej gminy. Jak wiadomo – sezon kajakarski rozkwita wiosną i tętni latem, ale to nie znaczy, że jesienią rzeki zamierają. Najtwardsi miłośnicy kajakowania pływają nawet zimą!

Aktualności

Płukanie sieci wodociągowej

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zawiadamia, że w dniu 12.07.2024 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w miejscowościach: Grzybowo, Sycowa Huta, Rotembark, Rybaki odbędzie się płukanie sieci wodociągowej.

Więcej