Aktualności

Grupa wsparcia powstała w Kaliskach

Z inicjatywy kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Sylwii Tomaszewskiej i dyrektora Szkoły Podstawowej w Kaliskach Tomasza Dargacza utworzono grupę specjalistyczną dotyczącą profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom chemicznym i behawioralnym. Koordynatorką grupy została Aneta Kąkol.

Do współpracy pani koordynator zaprosiła pedagogów ze szkół w Gminie Kościerzyna. 16 oraz 17 października 2023 r. odbyło się szkolenie rekomendowane, które zostało wpisane do Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego pt. ,,Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”.

Program jest realizowany w Polsce od 3 lat i spełnia standardy jakości poziomu I – Program obiecujący. Podstawowym założeniem programu jest przekonanie, że warunkiem sukcesu i szczęścia w życiu jest inteligencja emocjonalna.

Nadesłane ze Szkoły Podstawowej w Kaliskach

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej