Aktualności

Grupa wsparcia powstała w Kaliskach

Z inicjatywy kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Sylwii Tomaszewskiej i dyrektora Szkoły Podstawowej w Kaliskach Tomasza Dargacza utworzono grupę specjalistyczną dotyczącą profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom chemicznym i behawioralnym. Koordynatorką grupy została Aneta Kąkol.

Do współpracy pani koordynator zaprosiła pedagogów ze szkół w Gminie Kościerzyna. 16 oraz 17 października 2023 r. odbyło się szkolenie rekomendowane, które zostało wpisane do Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego pt. ,,Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”.

Program jest realizowany w Polsce od 3 lat i spełnia standardy jakości poziomu I – Program obiecujący. Podstawowym założeniem programu jest przekonanie, że warunkiem sukcesu i szczęścia w życiu jest inteligencja emocjonalna.

Nadesłane ze Szkoły Podstawowej w Kaliskach

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej