Aktualności

Hospicjum Pomorze Dzieciom pilnie poszukuje Aniołów

Hospicjum Pomorze Dzieciom pilnie poszukuje Aniołów czyli osób, które co miesiąc podarują choć 8 złotych dla nieuleczalnie chorych dzieci. A wszystko dla… Małych Bohaterów…

Do Hospicjum Pomorze Dzieciom trafiają dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki, kilkulatkowie i nastolatkowie, uczący ogromnej woli walki i życia. Bohaterowie którym przychodzi dojrzewać dużo szybciej. Zupełnie tak jakby trzeba było się spieszyć, dzieło życia zawsze za szybko, przedwcześnie zakończone. Bohaterowie, którzy nie doczekają się zwykle portretów i pomników, a którzy zostawiają bezcenną lekcję miłości i bezinteresowności. W hospicjum doświadczamy niejednokrotnie małych cudów… dzięki hospicyjnym Bohaterom każdy z nas może co dzień stawać się lepszą wersją siebie.

Misja hospicjum: „skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

W hospicjum koncentrujemy się na ŻYCIU, bo nie zostaje wiele czasu. To chcemy pokazać całemu światu(!). Pomóż nam przełamywać strach i bariery. Pomóż nam zmieniać świat.

Tytuł przelewu: „Zostaję Aniołem dla dzieci z Hospicjum”

nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268 SANTANDER BANK

Hospicjum Pomorze Dzieciom

Przelewy elektroniczne za pośrednictwem strony: www.pomorzedzieciom.pl 

KTO TWORZY HOSPICJUM?

Wysoce wykwalifikowany zespół medyków: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów oraz osoby duchowne.

JAK POMAGAMY?

24 godziny na dobę we wszystkie dni w roku, dojeżdżając do chorych dzieci na Pomorzu (nawet w promieniu ponad 100 km od Trójmiasta), wypożyczamy nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt medyczny umożliwiający bezpieczny pobyt dziecka w domu, świadczymy opiekę socjalną, wspieramy rodziny w okresie żałoby (indywidualnie w warunkach domowych oraz grupa wsparcia dla rodzin w żałobie), prowadzimy również Hospicjum Perinatalne „Tulipani” dla par, które dowiadują się o nieuleczalnej chorobie dziecka już w okresie ciąży.

W lipcu 2020 r. otworzyliśmy Centrum eMOCja – projekt, który narodził się z potrzeby wielu serc, aby nikt w chorobie ani w żałobie nie pozostał sam. 

Centrum eMOCja stanowi innowacyjną w skali kraju przestrzeń holistycznego wsparcia dla osób, które doświadczają śmierci dziecka, partnerów życiowych, samobójstw osób bliskich, wczesnych strat (poronień), diagnozy nieuleczalnej choroby własnej lub osób bliskich. 

www.pomorzedzieciom.pl

www.centrumemocja.pl

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej