Aktualności

Informacja dla właścicieli lasu dotycząca postępowania w sprawie zaistniałych zniszczeń w wyniku przejścia nawałnicy z dnia 1 lipca 2022r.

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie przekazuje najważniejsze informacje dla właścicieli lasu dotyczące postępowania ws. zaistniałych zniszczeń na gruntach leśnych w wyniku przejścia nawałnicy z dnia 1 lipca 2022 r.

  1. Właściciel lasu w którym powstały zniszczenia o charakterze „pojedynczych złomów w wywrotów” zobowiązany jest zwrócić się do właściwego leśniczego celem ocechowania pozyskanego drewna.
  2. Właściciel lasu w którym powstały zniszczenia o charakterze powierzchniowym zobowiązany jest wystąpić z wnioskiem do Starosty Kościerskiego o wydanie decyzji ustalającej wykonanie zrębów sanitarnych stanowiących 1 etap przebudowy drzewostanu (wzór wniosku poniżej). Po przeprowadzeniu oględzin w terenie i ustaleniu szkód wydana zostanie decyzja przez Starostę Kościerskiego, która będzie podstawią do wykonania prac i ocechowania pozyskanego drewna.

TUTAJ do pobrania i wypełnienia Wniosek o ustalenie zadań z zakresu gospodarki leśnej niezgodnych z uproszczonym planem urządzenia lasu

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej