Aktualności

Informacja dla właścicieli lasu dotycząca postępowania w sprawie zaistniałych zniszczeń w wyniku przejścia nawałnicy z dnia 1 lipca 2022r.

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie przekazuje najważniejsze informacje dla właścicieli lasu dotyczące postępowania ws. zaistniałych zniszczeń na gruntach leśnych w wyniku przejścia nawałnicy z dnia 1 lipca 2022 r.

  1. Właściciel lasu w którym powstały zniszczenia o charakterze „pojedynczych złomów w wywrotów” zobowiązany jest zwrócić się do właściwego leśniczego celem ocechowania pozyskanego drewna.
  2. Właściciel lasu w którym powstały zniszczenia o charakterze powierzchniowym zobowiązany jest wystąpić z wnioskiem do Starosty Kościerskiego o wydanie decyzji ustalającej wykonanie zrębów sanitarnych stanowiących 1 etap przebudowy drzewostanu (wzór wniosku poniżej). Po przeprowadzeniu oględzin w terenie i ustaleniu szkód wydana zostanie decyzja przez Starostę Kościerskiego, która będzie podstawią do wykonania prac i ocechowania pozyskanego drewna.

TUTAJ do pobrania i wypełnienia Wniosek o ustalenie zadań z zakresu gospodarki leśnej niezgodnych z uproszczonym planem urządzenia lasu

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej