Aktualności

Informacje o realizacji projektu OZE

FOTOWOLTAIKA NA DACHACH MIESZKAŃCÓW

Obecnie trwają prace montażowe instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach indywidualnych naszych mieszkańców w liczbie 89 instalacji 3kW oraz 2 instalacji na budynkach Urzędu Gminy (2x12kW). Na uzasadniony wniosek o aneks terminu wykonania firma FlexiPower, przedłużony został termin montażu do końca listopada 2021 roku.

Wykonawca: FlexiPower.

POMPY CIEPŁA DO OGRZEWANIA WODY UŻYTKOWEJ

W październiku trwały montaże 35 instalacji pomp ciepła do ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkańców uczestniczących w projekcie. Trwa procedura odbiorowa.

Wykonawca: Antinus Sp. z o.o.

INSTALACJE SOLARNE NA DACHACH MIESZKAŃCÓW

Zakończono montaż 85 instalacji solarnych na budynkach mieszkańców.

Wykonawca: Antinus Sp. z o.o.

INSTALACJE FOTOWOLTAIKI NA OBIEKTACH GMINNYCH

W czerwcu br. zamontowano instalacje przy obiektach gminnych: Oczyszczalni Ścieków w Wielki Klinczu, Stacji Uzdatniania Wody w Łubianie, Stacji Uzdatniania Wody w Skorzewie, Stacji Uzdatniania Wody w Wielkim Klinczu.

Wykonawca: Sun Energy Solutions.

W ramach oszczędności w projekcie udało się dodać do umowy o dofinansowanie wykonanie:

– Budowę dwóch instalacji fotowoltaicznych dla Szkoły Podstawowej w Wąglikowicach (zakończono w maju br. wykonawca: Sun Energy Solutions)

– Budowę instalacji fotowoltaicznej na Stacji Uzdatniania Wody w Kłobuczynie (zakończono w maju br. wykonawca: Sun Energy Solutions).

– Budowę dodatkowej instalacji fotowoltaicznej na Urzędzie Gminy Kościerzyna (zakończenie do końca listopada br. wykonawca: FlexiPower).

– Wymiany kotłowni węglowej na pelletową w budynku Szkoły Podstawowej w Skorzewie o łącznej mocy 180kW (zakończono w październiku br., Wykonawca: ZRO Apollo Piotr Lubecki).

– Budowę instalacji fotowoltaicznej oraz remont dachu na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wielkim Podlesiu (w trakcie realizacji, wykonawca: Genner Sp. z o.o.) ,

– Montaż dwóch instalacji fotowoltaicznych w Wielkim Klinczu. Rozstrzygnięto przetarg na ich budowę przy Szkole Podstawowej w Wielkim Klinczu – realizacja 2 miesiące od podpisania umowy (wykonawca: Styp-Rekowski Sp. z o.o.).

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kościerzyna i Miasta Kościerzyna” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Aktualności

35 lat partnerstwa Kościerzyny i Cölbe

W 1991 roku rozpoczęła się formalna współpraca pomiędzy Miastem i Gminą Kościerzyna a niemiecką Gminą Cölbe. Przez 35 lat udało się wspólnie zrealizować wiele inicjatyw, które budowały i umacniały partnerskie więzi pomiędzy mieszkańcami obu samorządów. Współpraca obejmowała projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne, a także liczne spotkania oraz wymiany mieszkańców.

Więcej

Łubiana uczciła 82. rocznicę Boju pod Łubianą

W sobotni wieczór, 16 maja 2026 roku, przy tablicy upamiętniającej partyzantów poległych 26 maja 1944 roku odbyła się uroczysta msza święta polowa. Nabożeństwu przewodniczył ks. kapelan Chorągwi Gdańskiej ZHP, a zarazem proboszcz parafii w Wysinie – ks. Arkadiusz Ćwikliński.

Więcej

XVII Spartakiada Seniorów o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

W czwartek, 14 maja, w Wielkim Klinczu odbyła się XVII Spartakiada Seniorów o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Wydarzenie zgromadziło drużyny seniorów z terenu gminy oraz zaproszonych gości, a cały dzień upłynął w atmosferze sportowej rywalizacji, integracji i dobrej zabawy.

Więcej