Aktualności

Integracja uczniów z Kalisk, Łubiany i Szymbarku

W gościnnych progach szkoły w Szymbarku spotkali się uczniowie miejscowej szkoły oraz ich rówieśnicy z Kalisk i Łubiany. Spotkanie pod hasłem „Kaszubska nocka” odbyło się 27 i 28 października. Celem była przede wszystkim integracja uczniów, którzy uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które pozwoliły im się bliżej poznać, a przy okazji szlifowały znajomość języka kaszubskiego. Nauczycielka języka kaszubskiego w Szymbarku Celina Wojciechowska przygotowała dla uczestników kaszubskie zabawy, a Mariola Zaborowska z Kalisk poprowadziła Turniej Wiedzy o Kaszubach. Podczas wieczornej dyskoteki uczestnicy tańczyli zumbę kaszubską z nauczycielką z Łubiany, Anną Cupą. Wczesnym rankiem uczestnicy wybrali się z latarkami na górę Wieżycę. Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom mnóstwo dobrej zabawy i ciekawych wrażeń.

Uczniowie wraz z nauczycielkami z Kalisk i Łubiany dziękują dyrekcji szkoły w Szymbarku za gościnę i możliwość wspólnego spotkania.

Nadesłane: A. Cupa

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej