Aktualności

Integracja uczniów z Kalisk, Łubiany i Szymbarku

W gościnnych progach szkoły w Szymbarku spotkali się uczniowie miejscowej szkoły oraz ich rówieśnicy z Kalisk i Łubiany. Spotkanie pod hasłem „Kaszubska nocka” odbyło się 27 i 28 października. Celem była przede wszystkim integracja uczniów, którzy uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które pozwoliły im się bliżej poznać, a przy okazji szlifowały znajomość języka kaszubskiego. Nauczycielka języka kaszubskiego w Szymbarku Celina Wojciechowska przygotowała dla uczestników kaszubskie zabawy, a Mariola Zaborowska z Kalisk poprowadziła Turniej Wiedzy o Kaszubach. Podczas wieczornej dyskoteki uczestnicy tańczyli zumbę kaszubską z nauczycielką z Łubiany, Anną Cupą. Wczesnym rankiem uczestnicy wybrali się z latarkami na górę Wieżycę. Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom mnóstwo dobrej zabawy i ciekawych wrażeń.

Uczniowie wraz z nauczycielkami z Kalisk i Łubiany dziękują dyrekcji szkoły w Szymbarku za gościnę i możliwość wspólnego spotkania.

Nadesłane: A. Cupa

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej