Aktualności

Jak postępuje budowa ul. Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu?

Postępuje realizacja projektu Budowy ul. Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu. W związku z faktem, że inwestycja jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, w czwartek wykonawca złożył wniosek o pozwolenie ZRID na budowę drogi do Starosty Kościerskiego.

Ulica Rzemieślnicza to jedna z najdłuższych ulic w Wielkim Klinczu. Na chwilę obecną mieszkańcy widzą tylko toczące się prace geodezyjne. Efektem końcowym będzie asfaltowa jezdnia o długości 1,65 km i szerokości 5 metrów plus pobocza. Na nowo wybudowanej drodze planuje się wprowadzenie strefy zamieszkania. Termin realizacji inwestycji (określony na 16.11.2022 r.) raczenie nie jest zagrożony.

Kosztorysowa wartość przedsięwzięcia to 2,2 mln zł, z czego 1,4 mln zł to dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej