Aktualności

Jesieniowa Świętnica u Miedzwiedzków

Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego zaprasza na „Jesieniową Świętnicę u Miedzwiedzków ” w 40-tą rocznicę powstania wspólnoty, która odbędzie się na terenie Osadzie Burego Misia w dniach 25-27 sierpnia 2023r.

W tym roku mija 40 lat od powstania Wspólnoty Burego Misia, od rozpoczęcia naszej wspólnej wędrówki, od pierwszych spotkań rodzącej się wspólnoty.

Po dziesięciu latach od jej powstania w domu na Kaszubach, nasz przyjaciel znalazł ciepło i miłość – poczuł się kimś ważnym i niezwykłym. To bardzo ważne kiedy traci się swoich bliskich.

I to właśnie między innymi na Osadzie Burego Misia, w gospodarstwie w Nowym Klinczu koło Kościerzyny, będziemy świętować 40 urodziny Wspólnoty, w dniach 25 – 27 sierpnia 2023 roku.

Miejsca dla nikogo nie zabraknie, gdyż nasze gospodarstwo liczy już blisko 40 ha powierzchni. Posiadamy małe jeziorko, stawy rybne. Hodujemy dwie rasy krów, konie, osły, świnie, lamy, owce i pszczoły. Jesteśmy zwyczajnymi gospodarzami o niezwykłych pasjach, które odkrywają w sobie Bure Misie i Bure Niedźwiedzie – mieszczuchy z różnych stron Polski.

Zapraszamy na wspólne świętowanie! 

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej