Aktualności

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Zofii Dułak ze Skorzewa

5 grudnia setne urodziny świętowała Pani Zofia Dułak – mieszkanka Skorzewa. Z tej okazji Jubilatkę odwiedziła delegacja z gminy Kościerzyna: wójt Grzegorz Piechowski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober, radny Marian Seyda oraz sołtys Sebastain Kiełpin.

Pani Zofia (z domu Górna) urodziła się 5 grudnia 1922 roku w Skorzewie. W 1947 roku wyszła za mąż za Feliksa Dułaka ze Starej Sikorskiej Huty. Doczekali się trzech synów. Najstarszy Felek zmarł w 2000 roku. Średni syn Zbyszek, któremu Pani Zofia przekazała gospodarstwo, zginął w wypadku w 1986 roku. Najmłodszy syn Andrzej wraz z żoną i opiekunką z wielką troską  zajmują się Panią Zofią, która ma też siedmioro wnuków i dziewięcioro prawnuków.

Nasza Jubilatka do 1980 roku pracowała na swoim gospodarstwie rolnym, a do 93. roku życia Pani Zofia uprawiała warzywa w przydomowym ogródku. Lubiła też zbierać grzyby, piec chleb, drożdżówkę i pączki. Najchętniej wspomina chwile, w których dom odwiedzali goście – rodzina i przyjaciele. Teraz również najbardziej cieszą Panią Zofię wizyty wnuków, prawnuków i reszty rodziny.

Setne urodziny były dla wszystkich wielkim wydarzeniem, a świętowanie w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów trwało kilka dni. Życzenia złożyli Dostojnej Jubilatce nie tylko reprezentanci gminy Kościerzyna, ale również przedstawiciele KRUS oraz proboszcz skorzewskiej parafii.

Pani Zofia Dułak ma na przyszłość jasno sprecyzowane plany: spotkać się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i sąsiadami na sto piątych urodzinach! Życzymy, by udało się je spełnić w dobrym zdrowiu!

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej