Aktualności

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Zofii Dułak ze Skorzewa

5 grudnia setne urodziny świętowała Pani Zofia Dułak – mieszkanka Skorzewa. Z tej okazji Jubilatkę odwiedziła delegacja z gminy Kościerzyna: wójt Grzegorz Piechowski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober, radny Marian Seyda oraz sołtys Sebastain Kiełpin.

Pani Zofia (z domu Górna) urodziła się 5 grudnia 1922 roku w Skorzewie. W 1947 roku wyszła za mąż za Feliksa Dułaka ze Starej Sikorskiej Huty. Doczekali się trzech synów. Najstarszy Felek zmarł w 2000 roku. Średni syn Zbyszek, któremu Pani Zofia przekazała gospodarstwo, zginął w wypadku w 1986 roku. Najmłodszy syn Andrzej wraz z żoną i opiekunką z wielką troską  zajmują się Panią Zofią, która ma też siedmioro wnuków i dziewięcioro prawnuków.

Nasza Jubilatka do 1980 roku pracowała na swoim gospodarstwie rolnym, a do 93. roku życia Pani Zofia uprawiała warzywa w przydomowym ogródku. Lubiła też zbierać grzyby, piec chleb, drożdżówkę i pączki. Najchętniej wspomina chwile, w których dom odwiedzali goście – rodzina i przyjaciele. Teraz również najbardziej cieszą Panią Zofię wizyty wnuków, prawnuków i reszty rodziny.

Setne urodziny były dla wszystkich wielkim wydarzeniem, a świętowanie w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów trwało kilka dni. Życzenia złożyli Dostojnej Jubilatce nie tylko reprezentanci gminy Kościerzyna, ale również przedstawiciele KRUS oraz proboszcz skorzewskiej parafii.

Pani Zofia Dułak ma na przyszłość jasno sprecyzowane plany: spotkać się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i sąsiadami na sto piątych urodzinach! Życzymy, by udało się je spełnić w dobrym zdrowiu!

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej