Aktualności

Jubileusz Przedszkola w Wąglikowicach

11 czerwca Przedszkole Publiczne w Wąglikowicach obchodziło jubileusz 10-lecia swojej działalności.

Przedszkole w Wąglikowicach składa się z jednego oddziału, do którego uczęszcza 25 dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. W tym dniu przedszkole wyglądało bardzo odświętnie, zostało przystrojone kwiatami i balonami. Przygotowano tablicę pamiątkową ze zdjęciami, które ukazywały „Rok z życia przedszkola” oraz utworzono kącik z kronikami. Wszystkie dzieci wzięły udział w programie artystycznym z repertuarem muzyczno–tanecznym przygotowanym przez nauczycielki: Sylwię Łosińską i Monikę Bluma. Przedstawienie było bardzo urozmaicone, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych do utworu klasycznego, wykonały układy taneczne z chustami oraz w parach zaprezentowały się w repertuarze anglojęzycznym. Występ dzieci wywołał bardzo dużo pozytywnych emocji wśród rodziców i gości. Otrzymały wielkie brawa. Przedstawienie wsparły dzieci z klasy „0” przygotowując krótkie wierszyki na temat powstania placówki.

Na uroczystość zaproszono wójta Gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego, dyrektora Zakładu Oświaty Barbarę Jankowską, radnego Powiatu Kościerskiego Waldemara Hetmańskiego oraz Proboszcza tutejszej parafii księdza Stanisława Wielińskiego. Zaproszono również nauczycieli i pracowników, którzy współpracują z placówką oraz rodziców.

Po występach zabrał głos dyrektor Zespołu Szkół w Wąglikowicach Sławomir Grzyb, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości – nauczycielom, pracownikom i rodzicom. Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na istotę i znaczenie przedszkola w małej społeczności.

Po występie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców na boisku szkolnym. Tam czekało na dzieci wiele atrakcji: dmuchany plac zabaw, tor przeszkód, bańki mydlane, piłki i kreda do rysunków artystycznych. Podsumowaniem uroczystości było odśpiewanie „Sto lat” oraz wielki tort wykonany specjalnie na ta okazję.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej