Aktualności

na zdjęciu zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo

Kacper Jaszewski brązowym medalistą Mistrzostw Polski U18

W dniach 15-17 lipca w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski PZLA U18 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wśród blisko 900 zawodników z 270 klubów  startowała dwójka zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo. Bardzo dobry występ zanotował Kacper Jaszewski na dystansie 1500m zdobywając brązowy medal z nowym rekordem życiowym 4:06,79.

Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego potwierdził, że należy do ścisłej czołówki krajowej w biegach średnich i osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. 

Drugim reprezentant Olimpijczyka, Kamil Fąferko, wywalczył 20 miejsce w biegu na 3000m także poprawiając rekord życiowy 9:57,87. 

Warto dodać, że w 16-letniej historii klubu ze Skorzewa medal Kacpra to największy sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Poprzednio najwyższe 4 miejsce zajęła Monika Kujawska (Czapiewska) w 2011 roku na dystansie 3000m.

Przygotowania, wyjazd i udział zawodników i trenera w tych zawodach wsparte zostały ze środków Gminy Kościerzyna  i Powiatu Kościerskiego. 

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo  

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej