Aktualności

na zdjęciu zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo

Kacper Jaszewski brązowym medalistą Mistrzostw Polski U18

W dniach 15-17 lipca w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski PZLA U18 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wśród blisko 900 zawodników z 270 klubów  startowała dwójka zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo. Bardzo dobry występ zanotował Kacper Jaszewski na dystansie 1500m zdobywając brązowy medal z nowym rekordem życiowym 4:06,79.

Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego potwierdził, że należy do ścisłej czołówki krajowej w biegach średnich i osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. 

Drugim reprezentant Olimpijczyka, Kamil Fąferko, wywalczył 20 miejsce w biegu na 3000m także poprawiając rekord życiowy 9:57,87. 

Warto dodać, że w 16-letniej historii klubu ze Skorzewa medal Kacpra to największy sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Poprzednio najwyższe 4 miejsce zajęła Monika Kujawska (Czapiewska) w 2011 roku na dystansie 3000m.

Przygotowania, wyjazd i udział zawodników i trenera w tych zawodach wsparte zostały ze środków Gminy Kościerzyna  i Powiatu Kościerskiego. 

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo  

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej