Aktualności

na zdjęciu zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo

Kacper Jaszewski brązowym medalistą Mistrzostw Polski U18

W dniach 15-17 lipca w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski PZLA U18 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wśród blisko 900 zawodników z 270 klubów  startowała dwójka zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo. Bardzo dobry występ zanotował Kacper Jaszewski na dystansie 1500m zdobywając brązowy medal z nowym rekordem życiowym 4:06,79.

Podopieczny trenera Leszka Zblewskiego potwierdził, że należy do ścisłej czołówki krajowej w biegach średnich i osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. 

Drugim reprezentant Olimpijczyka, Kamil Fąferko, wywalczył 20 miejsce w biegu na 3000m także poprawiając rekord życiowy 9:57,87. 

Warto dodać, że w 16-letniej historii klubu ze Skorzewa medal Kacpra to największy sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Poprzednio najwyższe 4 miejsce zajęła Monika Kujawska (Czapiewska) w 2011 roku na dystansie 3000m.

Przygotowania, wyjazd i udział zawodników i trenera w tych zawodach wsparte zostały ze środków Gminy Kościerzyna  i Powiatu Kościerskiego. 

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo  

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej