Aktualności

„Kalejdoskop” – bajkowy koncert w Nowym Klinczu

Wieczór pełen wzruszeń i muzycznych zachwytów przygotowali dla swoich bliskich uczestnicy Sekcji Wokalnej Ośrodka Kultury i Edukacji w Nowym Klinczu. Piękny, kameralny koncert pt. „KALEJDOSKOP” został zrealizowany pod czujnym i serdecznym okiem instruktora gminnej sekcji – Pawła Ruszkowskiego.

18 czerwca Ośrodek Edukacji i Kultury w Nowym Klinczu zamienił się w krainę bajek – pełną magii i nostalgii. Przenieśliśmy się do niej dzięki wspaniałym, młodym artystom, którzy przez miniony rok szkolny doskonalili swój talent na zajęciach wokalnych organizowanych przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki.

Wystąpili: Marta Ebertowska, Amelia Góra, Weronika Góra, Lena Hiller, Amelia Jankowska i Filip Dobrzyński.

Wyborem i opracowaniem utworów, scenariuszem oraz reżyserią koncertu, słowem wiążącym, a także przygotowaniem wokalnym i akompaniamentem zajął się Paweł Ruszkowski. To uznany wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer, laureat największych festiwali piosenki artystycznej w Polsce! Jesteśmy niezwykle dumni, że już od kilku lat tak ceniony muzyk dzieli się z dziećmi swoją pasją i wiedzą w ramach zajęć organizowanych przez Gminę Kościerzyna.

„KALEJDOSKOP” składa się z ponad 20 utworów. Piosenki pochodzą z bajek muzycznych wydawanych na kasetach magnetofonowych – są to nagrania z lat 90. i 80., a nawet 70. Młodzi artyści doskonale poradzili sobie z niełatwym repertuarem: zachwycali umiejętnościami wokalnymi i zaskakiwali dojrzałą interpretacją. W tym koncercie warstwa muzyczna i tekstowa są równie istotne, całość zaskakuje, czasami bawi, czasami wzrusza i daje do myślenia…

Pod wielkim wrażeniem koncertu byli obecni w Nowym Klinczu wójt Grzegorz Piechowski oraz dyrektor Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorz Daszkowski. Zarówno uczestnikom gminnej sekcji wokalnej, jak i jej instruktorowi należą się ogromne brawa i wyrazy uznania! Teraz przed nimi zasłużone wakacje. A zapisy na kolejny rok zajęć z Pawłem Ruszkowskim ruszą we wrześniu.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej