Aktualności

Karateka z Gminy Kościerzyna wyróżniony w Warszawie

6 stycznia mieszkaniec naszej gminy Ryszard Janauis Święćkowski z sołectwa Częstkowo został nagrodzony prestiżowym Wyróżnieniem PZKT i pamiątkowym medalem za całokształt i promocje Karate na Pomorzu. Stało się to podczas uroczystej Gali Polskiego Związku Karate Tradycyjnego podsumowującej 2023 rok, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przed Galą  w Centrum Olimpijskim w Warszawie Pan  Ryszard – zawodnik  Karate Klub INAZUMA – wraz ze swoim trenerem Panem Markiem Szyca i kolegą z klubu Panem Adrianem Szyca, uczestniczyli  także w Kursie Mistrzowskim Karate  otrzymując pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!

Mat. nadesłane

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej