W niedzielę 7 listopada przepada 151 rocznica urodzin sługi bożego Konstantyna Dominika. Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego odział w Łubianie, udali się do Gdańska, do parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy gdzie ks. kanonik dr Leszek Jażdżewski (pochodzący z Kornego) odprawił mszę świętą w języku kaszubskim w intencji rychłej beatyfikacji Kaszuby biskupa Konstantyna Dominika, który za życia był biskupem Peplińskim urodzonym w Gnieżdżewie. Zmarł w Gdańsku 1942 r. Jako biskup dbałby kultura i język kaszubski w odrodzonej Polsce po 148 latach zaboru pruskiego nie zaginęła. W czasie II wojny światowej był przez Niemców internowany. Członkowie naszego partu po na swym sztandarze posiadają również wizerunek biskupa Dominika i chcieliby, jak wszyscy kaszubi, by trafił poczet błogosławionych w niebie Kaszubów.
Za nami XI edycja LUBIANA CUP 2026
Za nami kolejna odsłona jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych turniejów piłki nożnej dla dzieci w Polsce. Na obiektach sportowych w Łubianie odbyła się XI edycja LUBIANA CUP 2026, która po raz kolejny zgromadziła setki młodych sportowców, trenerów, rodziców oraz kibiców, tworząc prawdziwe święto dziecięcego futbolu.