Aktualności

„Kaszubskie Nuty” koncertowały w Cölbe

Zespół folklorystyczny gminy Kościerzyna „KASZUBSKIE NUTY” pod kierownictwem Tomasza Derry odwiedził naszego niemieckiego partnera gminę Cölbe. „Kaszubskie Nuty” można było zobaczyć pod koniec czerwca w Cölbe, Bürgeln, Kirchhain i Bad Endbach.

Zespół przedstawił swój bogaty repertuar na czterech różnych festynach, które odbywały się w powiecie Marburg-Biedenkopf.

27-osobowy zespół został bardzo ciepło przyjęty przez widownie i sprawił wszystkim uczestnikom ogromną radość. Nie tylko publiczność entuzjastycznie oklaskiwała „Kaszubskie Nuty” – zarówno wicestarosta marburskiego powiatu Marian Zachow jak i burmistrz gminy Cölbe Dr. Jens Ried nie szczędzili słów uznania dla tanecznych i muzycznych talentów z gminy Kościerzyna.

Niecodziennym wydarzeniem podczas pobytu zespołu w Niemczech było także otwarcie kolejnego muralu w Cölbe, który na zlecenie niemieckiego stowarzyszenia partnerskiego „Partnerschaftsverein Cölbe-Kościerzyna e.V.“ wykonał kaszubski artysta Paweł Bruski.

Serdeczne podziękowania za udział w tej uroczystości skierowała prezeska stowarzyszenia Aga Sauerwald do kapeli, chóru oraz grupy tańczącej i zaprosiła nasz zespół ponownie do Cölbe na festiwal folklorystyczny w przyszłym roku.

Zespół folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” koncertuje pod kierunkiem Tomasza Derry i obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Współpraca partnerska między gminą Kościerzyna i gminą Cölbe istnieje od ponad 30 lat.

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej