Aktualności

„Kaszubskie Nuty” koncertowały w Cölbe

Zespół folklorystyczny gminy Kościerzyna „KASZUBSKIE NUTY” pod kierownictwem Tomasza Derry odwiedził naszego niemieckiego partnera gminę Cölbe. „Kaszubskie Nuty” można było zobaczyć pod koniec czerwca w Cölbe, Bürgeln, Kirchhain i Bad Endbach.

Zespół przedstawił swój bogaty repertuar na czterech różnych festynach, które odbywały się w powiecie Marburg-Biedenkopf.

27-osobowy zespół został bardzo ciepło przyjęty przez widownie i sprawił wszystkim uczestnikom ogromną radość. Nie tylko publiczność entuzjastycznie oklaskiwała „Kaszubskie Nuty” – zarówno wicestarosta marburskiego powiatu Marian Zachow jak i burmistrz gminy Cölbe Dr. Jens Ried nie szczędzili słów uznania dla tanecznych i muzycznych talentów z gminy Kościerzyna.

Niecodziennym wydarzeniem podczas pobytu zespołu w Niemczech było także otwarcie kolejnego muralu w Cölbe, który na zlecenie niemieckiego stowarzyszenia partnerskiego „Partnerschaftsverein Cölbe-Kościerzyna e.V.“ wykonał kaszubski artysta Paweł Bruski.

Serdeczne podziękowania za udział w tej uroczystości skierowała prezeska stowarzyszenia Aga Sauerwald do kapeli, chóru oraz grupy tańczącej i zaprosiła nasz zespół ponownie do Cölbe na festiwal folklorystyczny w przyszłym roku.

Zespół folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” koncertuje pod kierunkiem Tomasza Derry i obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Współpraca partnerska między gminą Kościerzyna i gminą Cölbe istnieje od ponad 30 lat.

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej