Aktualności

„Kaszubskie Nuty” koncertowały w Cölbe

Zespół folklorystyczny gminy Kościerzyna „KASZUBSKIE NUTY” pod kierownictwem Tomasza Derry odwiedził naszego niemieckiego partnera gminę Cölbe. „Kaszubskie Nuty” można było zobaczyć pod koniec czerwca w Cölbe, Bürgeln, Kirchhain i Bad Endbach.

Zespół przedstawił swój bogaty repertuar na czterech różnych festynach, które odbywały się w powiecie Marburg-Biedenkopf.

27-osobowy zespół został bardzo ciepło przyjęty przez widownie i sprawił wszystkim uczestnikom ogromną radość. Nie tylko publiczność entuzjastycznie oklaskiwała „Kaszubskie Nuty” – zarówno wicestarosta marburskiego powiatu Marian Zachow jak i burmistrz gminy Cölbe Dr. Jens Ried nie szczędzili słów uznania dla tanecznych i muzycznych talentów z gminy Kościerzyna.

Niecodziennym wydarzeniem podczas pobytu zespołu w Niemczech było także otwarcie kolejnego muralu w Cölbe, który na zlecenie niemieckiego stowarzyszenia partnerskiego „Partnerschaftsverein Cölbe-Kościerzyna e.V.“ wykonał kaszubski artysta Paweł Bruski.

Serdeczne podziękowania za udział w tej uroczystości skierowała prezeska stowarzyszenia Aga Sauerwald do kapeli, chóru oraz grupy tańczącej i zaprosiła nasz zespół ponownie do Cölbe na festiwal folklorystyczny w przyszłym roku.

Zespół folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” koncertuje pod kierunkiem Tomasza Derry i obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Współpraca partnerska między gminą Kościerzyna i gminą Cölbe istnieje od ponad 30 lat.

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej