Aktualności

„Kaszubskie Nuty” koncertowały w Cölbe

Zespół folklorystyczny gminy Kościerzyna „KASZUBSKIE NUTY” pod kierownictwem Tomasza Derry odwiedził naszego niemieckiego partnera gminę Cölbe. „Kaszubskie Nuty” można było zobaczyć pod koniec czerwca w Cölbe, Bürgeln, Kirchhain i Bad Endbach.

Zespół przedstawił swój bogaty repertuar na czterech różnych festynach, które odbywały się w powiecie Marburg-Biedenkopf.

27-osobowy zespół został bardzo ciepło przyjęty przez widownie i sprawił wszystkim uczestnikom ogromną radość. Nie tylko publiczność entuzjastycznie oklaskiwała „Kaszubskie Nuty” – zarówno wicestarosta marburskiego powiatu Marian Zachow jak i burmistrz gminy Cölbe Dr. Jens Ried nie szczędzili słów uznania dla tanecznych i muzycznych talentów z gminy Kościerzyna.

Niecodziennym wydarzeniem podczas pobytu zespołu w Niemczech było także otwarcie kolejnego muralu w Cölbe, który na zlecenie niemieckiego stowarzyszenia partnerskiego „Partnerschaftsverein Cölbe-Kościerzyna e.V.“ wykonał kaszubski artysta Paweł Bruski.

Serdeczne podziękowania za udział w tej uroczystości skierowała prezeska stowarzyszenia Aga Sauerwald do kapeli, chóru oraz grupy tańczącej i zaprosiła nasz zespół ponownie do Cölbe na festiwal folklorystyczny w przyszłym roku.

Zespół folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” koncertuje pod kierunkiem Tomasza Derry i obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. Współpraca partnerska między gminą Kościerzyna i gminą Cölbe istnieje od ponad 30 lat.

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej