Aktualności

Kaszubskie warsztaty w Skorzewie

Zakończyły się warsztaty w ramach projektu ,,Wspólnie i wesoło wśród kaszubskich barw” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”- Skorzewo, a finansowanego przez Gminę Kościerzyna.

Zaczęliśmy od ozdabiania wazonów kaszubskimi wzorami metodą decoupage. Podczas kolejnych warsztatów malowaliśmy wzory kaszubskie na szkle, a zakończyliśmy szyciem na maszynach kaszubskich flag, które na pewno będą wykorzystane podczas różnych wydarzeń regionalnych i nie tylko.

Cieszymy się, że możemy wspólnie i wesoło spędzać czas wśród kaszubskich barw i integrować pokolenia. Frekwencja nas przerosła, to daje nam zadowolenie i pewność, że odrobina kaszubskiego pozostanie w młodych, o to nam chodzi i takie też mamy założenia.

W warsztatach jak zawsze brały udział dzieci naszych członków, które aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach, a także uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego z Zespołu Szkół w Skorzewie oraz nasze Seniorki z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i mieszkanki Skorzewa. Wszystkie dzieła trafiły do skorzewskich domów.

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”

Aktualności