Aktualności

Kaszubskie warsztaty w Skorzewie

Zakończyły się warsztaty w ramach projektu ,,Wspólnie i wesoło wśród kaszubskich barw” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”- Skorzewo, a finansowanego przez Gminę Kościerzyna.

Zaczęliśmy od ozdabiania wazonów kaszubskimi wzorami metodą decoupage. Podczas kolejnych warsztatów malowaliśmy wzory kaszubskie na szkle, a zakończyliśmy szyciem na maszynach kaszubskich flag, które na pewno będą wykorzystane podczas różnych wydarzeń regionalnych i nie tylko.

Cieszymy się, że możemy wspólnie i wesoło spędzać czas wśród kaszubskich barw i integrować pokolenia. Frekwencja nas przerosła, to daje nam zadowolenie i pewność, że odrobina kaszubskiego pozostanie w młodych, o to nam chodzi i takie też mamy założenia.

W warsztatach jak zawsze brały udział dzieci naszych członków, które aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach, a także uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego z Zespołu Szkół w Skorzewie oraz nasze Seniorki z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i mieszkanki Skorzewa. Wszystkie dzieła trafiły do skorzewskich domów.

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej