Aktualności

Kaszubskie warsztaty w Skorzewie

Zakończyły się warsztaty w ramach projektu ,,Wspólnie i wesoło wśród kaszubskich barw” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”- Skorzewo, a finansowanego przez Gminę Kościerzyna.

Zaczęliśmy od ozdabiania wazonów kaszubskimi wzorami metodą decoupage. Podczas kolejnych warsztatów malowaliśmy wzory kaszubskie na szkle, a zakończyliśmy szyciem na maszynach kaszubskich flag, które na pewno będą wykorzystane podczas różnych wydarzeń regionalnych i nie tylko.

Cieszymy się, że możemy wspólnie i wesoło spędzać czas wśród kaszubskich barw i integrować pokolenia. Frekwencja nas przerosła, to daje nam zadowolenie i pewność, że odrobina kaszubskiego pozostanie w młodych, o to nam chodzi i takie też mamy założenia.

W warsztatach jak zawsze brały udział dzieci naszych członków, które aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach, a także uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego z Zespołu Szkół w Skorzewie oraz nasze Seniorki z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów i mieszkanki Skorzewa. Wszystkie dzieła trafiły do skorzewskich domów.

Nadesłane przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej