Aktualności

Kaszubsko-ukraińska integracja w Łubianie

Przepiękne bluzki i torby ozdobione kaszubskimi i ukraińskimi wzorami powstały w szkole w Łubianie. Przygotowali je uczestnicy warsztatów integracyjnych organizowanych przez łubiańskie Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Dzięki dofinansowaniu z gminy Kościerzyna odbyły się trzy spotkania, podczas których uczestnicy pod okiem fachowców malowali na bluzkach i torbach oryginalne wzory kaszubskie i ukraińskie. Warsztaty były też okazją do poznawania języka kaszubskie i ukraińskiego oraz wspólnych śpiewów w obu językach.

W warsztatach wzięło udział 40 osób. Na zakończenie uczestnicy upiekli kaszubskie wafle i omówili swoje prace

Nadesłane

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej