Aktualności

Kaszubsko-ukraińska integracja w Łubianie

Przepiękne bluzki i torby ozdobione kaszubskimi i ukraińskimi wzorami powstały w szkole w Łubianie. Przygotowali je uczestnicy warsztatów integracyjnych organizowanych przez łubiańskie Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Dzięki dofinansowaniu z gminy Kościerzyna odbyły się trzy spotkania, podczas których uczestnicy pod okiem fachowców malowali na bluzkach i torbach oryginalne wzory kaszubskie i ukraińskie. Warsztaty były też okazją do poznawania języka kaszubskie i ukraińskiego oraz wspólnych śpiewów w obu językach.

W warsztatach wzięło udział 40 osób. Na zakończenie uczestnicy upiekli kaszubskie wafle i omówili swoje prace

Nadesłane

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej