Aktualności

Kaszubsko-ukraińska integracja w Łubianie

Przepiękne bluzki i torby ozdobione kaszubskimi i ukraińskimi wzorami powstały w szkole w Łubianie. Przygotowali je uczestnicy warsztatów integracyjnych organizowanych przez łubiańskie Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Dzięki dofinansowaniu z gminy Kościerzyna odbyły się trzy spotkania, podczas których uczestnicy pod okiem fachowców malowali na bluzkach i torbach oryginalne wzory kaszubskie i ukraińskie. Warsztaty były też okazją do poznawania języka kaszubskie i ukraińskiego oraz wspólnych śpiewów w obu językach.

W warsztatach wzięło udział 40 osób. Na zakończenie uczestnicy upiekli kaszubskie wafle i omówili swoje prace

Nadesłane

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej