Aktualności

Kaszubsko-ukraińska integracja w Łubianie

Przepiękne bluzki i torby ozdobione kaszubskimi i ukraińskimi wzorami powstały w szkole w Łubianie. Przygotowali je uczestnicy warsztatów integracyjnych organizowanych przez łubiańskie Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Dzięki dofinansowaniu z gminy Kościerzyna odbyły się trzy spotkania, podczas których uczestnicy pod okiem fachowców malowali na bluzkach i torbach oryginalne wzory kaszubskie i ukraińskie. Warsztaty były też okazją do poznawania języka kaszubskie i ukraińskiego oraz wspólnych śpiewów w obu językach.

W warsztatach wzięło udział 40 osób. Na zakończenie uczestnicy upiekli kaszubskie wafle i omówili swoje prace

Nadesłane

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej