Aktualności

KGW przeciw przestępczości

Gmina Kościerzyna pozyskała dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości na 4 pikniki rodzinne pod hasłem „Przeciwdziałanie przestępczości w Gminie Kościerzyna”. Zorganizują je Koła Gospodyń Wiejskich w: Loryńcu, Kościerskiej Hucie, Kłobuczynie i Wąglikowicach.

W każdej z w/w miejscowości będzie możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem, odbędzie się pokaz sztuk walki, dla najmłodszych zaplanowano zabawy z animatorem i konkursy z nagrodami. Na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek.

Zadanie ma na celu przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na terenach wiejskich, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne kampanie informacyjne. Partnerem całego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie.

Pikniki odbędą się w następujących terminach:

  • Loryniec: 24 czerwca godzina 12.00
  • Kościerska Huta: 22 lipca godzina 16.00
  • Kłobuczyno: 5 sierpnia godzina 16.00
  • Wąglikowice: 19 sierpnia godzina 15.00

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału!

Zadanie sfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej