Aktualności

KGW przeciw przestępczości

Gmina Kościerzyna pozyskała dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości na 4 pikniki rodzinne pod hasłem „Przeciwdziałanie przestępczości w Gminie Kościerzyna”. Zorganizują je Koła Gospodyń Wiejskich w: Loryńcu, Kościerskiej Hucie, Kłobuczynie i Wąglikowicach.

W każdej z w/w miejscowości będzie możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem, odbędzie się pokaz sztuk walki, dla najmłodszych zaplanowano zabawy z animatorem i konkursy z nagrodami. Na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek.

Zadanie ma na celu przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na terenach wiejskich, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne kampanie informacyjne. Partnerem całego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie.

Pikniki odbędą się w następujących terminach:

  • Loryniec: 24 czerwca godzina 12.00
  • Kościerska Huta: 22 lipca godzina 16.00
  • Kłobuczyno: 5 sierpnia godzina 16.00
  • Wąglikowice: 19 sierpnia godzina 15.00

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału!

Zadanie sfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej