Aktualności

Kiermasz świąteczny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Klinczu

W piątek 15.12.2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Klinczu odbył się coroczny kiermasz bożonarodzeniowy.

Zgodnie z tradycją rodzice, uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w organizację i przebieg tego wydarzenia. Tak jak w poprzednich latach kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Przepiękne, niezwykle pomysłowe i ręcznie robione ozdoby świąteczne przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli, zostały wystawione na holu szkoły, a zainteresowani mogli dokonać ich zakupu.

Kiermasz rozpoczęły występy uczniów, które wprawiły w zachwyt wszystkich gości.

Po części artystycznej przyszedł czas na loterię, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Loteria kiermaszowa została wsparta przez sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

Nadesłane

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej