Aktualności

Kolejne medale rodziny Święćkowskich

27 maja odbył się II Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Wójta Gminy Karsin. Rodzina Święćkowskich reprezentująca naszą Gminę po raz kolejny pokazała się z dobrej strony, zdobywając medale.

Pani Monika – I miejsce Puchar Wójta i złoty medal w Kata (progres co do II miejsca w roku ubiegłym);
Wiktoria I miejsce Puchar i złoto w Kata oraz III miejsce w Kumite (brąz);
Kornelia – II miejsce (srebro) w Kata;
Pan Ryszard II miejsce (srebro) – jak rok temu. Tym razem przegrana minimalna o 0,1 pkt. z posiadaczem mistrzowskiego stopnia 1 Dana – czarny pas, dwukrotnym złotym medalistą ostatniego XIII BALTIC CUP.

Ostatnio także rodzina karateków z sołectwa Częstkowo została dodatkowo wyróżniona pośród 75 sportowców z terenu powiatu przez Starostę Powiatu Kościerskiego w czasie obchodów Dnia Samorządu w sali Remus w dniu 25 maja br za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2022. Ostatni turniej pokazał wyraźnie, że na to wyróżnienie bezspornie zapracowali.

Mat. nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej