Aktualności

Kolejne przystanki w kaszubskich wzorach

Stowarzyszenie Kaszubski Azymut, znane choćby z kaszubskich przystanków w okolicach Wielkiego Podlesia w Gminie Kościerzyna nie zwalnia kroku. W tym roku „Uroki czekania” (projekt Stowarzyszenia dofinansowany przez Gminę Kościerzyna) objął Wąglikowice i Grzybowo i realizowany jest we współpracy z Sołtysami miejscowości.

Projekt jest w trakcie realizacji, a jego końcowy efekt pojawi się przed końcem lata. Już niemal gotowe są przystanki w Wąglikowicach, Grzybowo gotowe na kolory.

Podobnie jak rok temu za artystyczne elementy odpowiada Angelika Szulfer „Farwa”.

Aktualności

Sukces mieszkanki Gminy Kościerzyna na Mistrzostwach Polski Karate

Miniony weekend przyniósł kolejne sportowe sukcesy. Podczas XXXVII Mistrzostw Polski Karate Tradycyjnego, które odbyły się w Pruszkowie, bardzo dobrze zaprezentowały się mieszkanki Fingrowej Huty sołectwa Cząstkowo – Monika de Janauis Święćkowska oraz jej córka Kornelia, reprezentujące Karate Klub Gdynia.

Więcej

Dzień Dziecka w Wąglikowicach

W sobotę, 6 czerwca 2026 roku na boisku w Wąglikowicach odbył się długo wyczekiwany Dzień Dziecka. Piękna pogoda oraz bogaty program atrakcji sprawiły, że wydarzenie przyciągnęło liczne grono dzieci wraz z rodzicami.

Na uczestników czekało wiele aktywności, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gier drewnianych, umożliwiająca wspólną zabawę dzieci i rodziców. Nie zabrakło również animacji oraz pokazów z bańkami mydlanymi, które zachwycały najmłodszych.

Więcej