Aktualności

Kolejne przystanki w kaszubskich wzorach

Stowarzyszenie Kaszubski Azymut, znane choćby z kaszubskich przystanków w okolicach Wielkiego Podlesia w Gminie Kościerzyna nie zwalnia kroku. W tym roku „Uroki czekania” (projekt Stowarzyszenia dofinansowany przez Gminę Kościerzyna) objął Wąglikowice i Grzybowo i realizowany jest we współpracy z Sołtysami miejscowości.

Projekt jest w trakcie realizacji, a jego końcowy efekt pojawi się przed końcem lata. Już niemal gotowe są przystanki w Wąglikowicach, Grzybowo gotowe na kolory.

Podobnie jak rok temu za artystyczne elementy odpowiada Angelika Szulfer „Farwa”.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej