Aktualności

Kolejni kaszubscy mistrzowie z naszej gminy – Méster Bëlnégò Czëtaniô 2022

9 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się finał IX Regionalnego Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Po Dyktandzie Kaszubskim to drugi konkurs o zasięgu całych Kaszub sprawdzający umiejętności uczestników w zakresie posługiwania się językiem kaszubskim, tutaj było sprawdzanie poprawności czytania w „rodny mòwie”.

Po etapach: szkolnych, gminnych i powiatowym naszą gminę reprezentowali: Ksenia Zaborowska (Łubiana), Aleksander Gajęcki (Kaliska), Roksana Głodowska, Zofia Drewczyńska, Paulina Majkowska, Olga Tomaczkowska (Skorzewo) i Maja Perszewska (Korne). W każdej kategorii występowało prawie 30 uczestników z różnych kaszubskich powiatów. Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się również mieszkańcy z gminy Kościerzyna, prym wiedli uczniowie ze Skorzewa. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Laureatami tegorocznego konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” zostali:

Aleksander Gajęcki z SP w Kaliskach (wyróżnienie w kat. 1-2)

Roksana Głodowska z ZS W Skorzewie (1 miejsce w kat. 5-6)

Zofia Drewczyńska z ZS W Skorzewie (2 miejsce w kat. 5-6)

Maja Perszewska z SP w Kornem (wyróżnienie w kat. 5-6)

Olga Tomaczkowska z ZS W Skorzewie (1 miejsce w kat. 7-8)

Paulina Majkowska z ZS W Skorzewie (wyróżnienie w kat. 7-8)

oraz nauczycielka Iwona Makurat (1 miejsce w kat. dorosłych)

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej