Aktualności

Kolejni kaszubscy mistrzowie z naszej gminy – Méster Bëlnégò Czëtaniô 2022

9 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się finał IX Regionalnego Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Po Dyktandzie Kaszubskim to drugi konkurs o zasięgu całych Kaszub sprawdzający umiejętności uczestników w zakresie posługiwania się językiem kaszubskim, tutaj było sprawdzanie poprawności czytania w „rodny mòwie”.

Po etapach: szkolnych, gminnych i powiatowym naszą gminę reprezentowali: Ksenia Zaborowska (Łubiana), Aleksander Gajęcki (Kaliska), Roksana Głodowska, Zofia Drewczyńska, Paulina Majkowska, Olga Tomaczkowska (Skorzewo) i Maja Perszewska (Korne). W każdej kategorii występowało prawie 30 uczestników z różnych kaszubskich powiatów. Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się również mieszkańcy z gminy Kościerzyna, prym wiedli uczniowie ze Skorzewa. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Laureatami tegorocznego konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” zostali:

Aleksander Gajęcki z SP w Kaliskach (wyróżnienie w kat. 1-2)

Roksana Głodowska z ZS W Skorzewie (1 miejsce w kat. 5-6)

Zofia Drewczyńska z ZS W Skorzewie (2 miejsce w kat. 5-6)

Maja Perszewska z SP w Kornem (wyróżnienie w kat. 5-6)

Olga Tomaczkowska z ZS W Skorzewie (1 miejsce w kat. 7-8)

Paulina Majkowska z ZS W Skorzewie (wyróżnienie w kat. 7-8)

oraz nauczycielka Iwona Makurat (1 miejsce w kat. dorosłych)

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej