Aktualności

Kolejni kaszubscy mistrzowie z naszej gminy – Méster Bëlnégò Czëtaniô 2022

9 grudnia br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się finał IX Regionalnego Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Po Dyktandzie Kaszubskim to drugi konkurs o zasięgu całych Kaszub sprawdzający umiejętności uczestników w zakresie posługiwania się językiem kaszubskim, tutaj było sprawdzanie poprawności czytania w „rodny mòwie”.

Po etapach: szkolnych, gminnych i powiatowym naszą gminę reprezentowali: Ksenia Zaborowska (Łubiana), Aleksander Gajęcki (Kaliska), Roksana Głodowska, Zofia Drewczyńska, Paulina Majkowska, Olga Tomaczkowska (Skorzewo) i Maja Perszewska (Korne). W każdej kategorii występowało prawie 30 uczestników z różnych kaszubskich powiatów. Wśród najlepszych z najlepszych znaleźli się również mieszkańcy z gminy Kościerzyna, prym wiedli uczniowie ze Skorzewa. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Laureatami tegorocznego konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” zostali:

Aleksander Gajęcki z SP w Kaliskach (wyróżnienie w kat. 1-2)

Roksana Głodowska z ZS W Skorzewie (1 miejsce w kat. 5-6)

Zofia Drewczyńska z ZS W Skorzewie (2 miejsce w kat. 5-6)

Maja Perszewska z SP w Kornem (wyróżnienie w kat. 5-6)

Olga Tomaczkowska z ZS W Skorzewie (1 miejsce w kat. 7-8)

Paulina Majkowska z ZS W Skorzewie (wyróżnienie w kat. 7-8)

oraz nauczycielka Iwona Makurat (1 miejsce w kat. dorosłych)

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej