Aktualności

Kolejny medalowy weekend zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo

Przez dwa dni 22-23 maja w Sępólnie Krajeńskim trwały Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce „Sprawni Razem” dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród blisko 200 uczestników znakomicie zaprezentowała się czwórka zawodników Olimpijczyka Skorzewo. Doświadczeni mistrzowie, Daniel Pek i Łukasz Walczak oraz dwaj debiutanci, Oskar Wilma i Damian Chrapkowski.

Daniel i Łukasz potwierdzili wysoki poziom sportowy wygrywając swoje konkurencje i zdobywając po dwa tytuły mistrza Polski. W sobotę Daniel Pek zwyciężył zdecydowanie w biegu na dystansie 400m, Łukasz Walczak wygrał konkurs pchnięcia kulą. Wielką niespodziankę sprawił Oskar Wilma, który wywalczył srebrny medal w biegu na 100m w kategorii młodszej do lat 17. 

Dobry występ zaliczył także Damian Chrapkowski, który wywalczył 5 miejsce w rzucie oszczepem i 7 w pchnięciu kulą. 

W niedzielę zmagania rozpoczął Łukasz Walczak zwyciężając w rzucie dyskiem. Oskar Wilma był bardzo blisko zdobycia medalu na 200m w kategorii starszej ale zabrakło 0,28 sek. Ostatecznie został sklasyfikowany na 4 miejscu. Na zakończenie zawodów pewne zwycięstwo odniósł Daniel Pek na swoim koronnym dystansie 1500m. Daniel Pek i Łukasz Walczak w dniach 1-5 czerwca będą reprezentować nasz kraj podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

UKS Olimpijczyk dziękuje wszystkim partnerom za wspieranie sekcji osób niepełnosprawnych: Gminie Kościerzyna, Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych Start, Stowarzyszeniu Rehabilitacyjno-Sportowemu Szansa Start Gdańsk oraz firmie ECOZET. Bez wsparcia wielu życzliwych osób i instytucji takie sukcesy nie były by możliwe.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Na zdjęciach: zawodnicy podczas rozgrywek

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej