Aktualności

Kolejny medalowy weekend zawodników UKS Olimpijczyk Skorzewo

Przez dwa dni 22-23 maja w Sępólnie Krajeńskim trwały Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce „Sprawni Razem” dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród blisko 200 uczestników znakomicie zaprezentowała się czwórka zawodników Olimpijczyka Skorzewo. Doświadczeni mistrzowie, Daniel Pek i Łukasz Walczak oraz dwaj debiutanci, Oskar Wilma i Damian Chrapkowski.

Daniel i Łukasz potwierdzili wysoki poziom sportowy wygrywając swoje konkurencje i zdobywając po dwa tytuły mistrza Polski. W sobotę Daniel Pek zwyciężył zdecydowanie w biegu na dystansie 400m, Łukasz Walczak wygrał konkurs pchnięcia kulą. Wielką niespodziankę sprawił Oskar Wilma, który wywalczył srebrny medal w biegu na 100m w kategorii młodszej do lat 17. 

Dobry występ zaliczył także Damian Chrapkowski, który wywalczył 5 miejsce w rzucie oszczepem i 7 w pchnięciu kulą. 

W niedzielę zmagania rozpoczął Łukasz Walczak zwyciężając w rzucie dyskiem. Oskar Wilma był bardzo blisko zdobycia medalu na 200m w kategorii starszej ale zabrakło 0,28 sek. Ostatecznie został sklasyfikowany na 4 miejscu. Na zakończenie zawodów pewne zwycięstwo odniósł Daniel Pek na swoim koronnym dystansie 1500m. Daniel Pek i Łukasz Walczak w dniach 1-5 czerwca będą reprezentować nasz kraj podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

UKS Olimpijczyk dziękuje wszystkim partnerom za wspieranie sekcji osób niepełnosprawnych: Gminie Kościerzyna, Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych Start, Stowarzyszeniu Rehabilitacyjno-Sportowemu Szansa Start Gdańsk oraz firmie ECOZET. Bez wsparcia wielu życzliwych osób i instytucji takie sukcesy nie były by możliwe.

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo

Na zdjęciach: zawodnicy podczas rozgrywek

Aktualności

Zarząd gminnego ZOSP spotkał się na zebraniu sprawozdawczym

18 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyło się zebranie sprawozdawcze Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Kościerzynie. Było ono okazją do dokonania analizy rocznych działań strażackich stowarzyszeń, zebrania informacji oraz sporządzenia planu dalszej działalności.

Więcej

Własna firma w Sercu Kaszub

Masz pomysł na własną firmę? Spełniasz podstawowe kryteria uczestnictwa w projekcie, tzn. jesteś osobą fizyczną, która zamieszkuje na terenie jednej z gmin wiejskich Powiatu Kościerskiego i masz ukończone 30 lat, a do tego znajdujesz się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy? Złóż dokumenty rekrutacyjne do projektu pn.: „Własna firma w Sercu Kaszub”, w ramach rozpoczętej w dniu 17.01.2022 r. procedury IV naboru rekrutacyjnego.

Więcej

Świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku

Od 2022 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500+, co oznacza że od dnia 1 stycznia br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został zobowiązany do obsługi dwóch świadczeń: świadczenia wychowawczego 500+ (500+), rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO)

Więcej

Jest umowa na przebudowę ul. Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu

Po przeprowadzonej procedurze zmówienia publicznego wyłoniona została firma drogowa z powiatu kościerskiego, spełniająca kryteria oraz proponująca najniższą cenę na wykonanie nawierzchni asfaltowej na ulicy Rzemieślniczej w Wielki Klinczu. Projekt zakłada budowę 1,65 km asfaltowej jezdni o szerokości 5 metrów oraz poboczy.

Więcej