Aktualności

Koło Gospodyń Wiejskich Gostomianki integruje mieszkańców Sołectwa Gostomie

Koło Gospodyń Wiejskich Gostomianki w Gostomiu zorganizowało w dniu 28 kwietnia br. wycieczkę autokarową do Wdzydz w ramach realizacji finansowanego przez Gminę Kościerzyna zadania publicznego pod tytułem: „Gostomie poznaje tradycję i kulturę Kaszub”.

W wycieczce udział wzięli mieszkańcy Sołectwa Gostomie w liczbie 65 osób: od seniorów po najmłodszych. Pod opieką przewodników uczestnicy przez kilka godzin zwiedzali Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny, gdzie zobaczyli dawną kaszubską zabudowę zagrodową, starą szkołę i dwa kościoły. Poznali historię,  tradycję i kulturę Kaszub. Dopełnieniem wycieczki był pyszny obiad w jednym z lokalnych pensjonatów oraz poczęstunek (kawa i ciasto) na świeżym powietrzu. Wszystko odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze, w piękny słoneczny dzień.

Mimo że Koło działa zaledwie od kilku miesięcy ma już na swoim koncie organizację ciekawych imprez. Zadebiutowało spektakularnym poczęstunkiem na Dożynkach zorganizowanych w 2023 roku w Gostomiu przez Gminę Kościerzyna. Jesienią zeszłego roku zorganizowało wycieczkę autokarową po Kaszubach, podczas której mieszkańcy Gostomia zwiedzili Kolegiatę Kartuzką, CEiPR w Szymbarku, Złotą Górę i Ostrzyce. W grudniu zeszłego roku Koło wraz z Sołtysem wsi Gostomie Panem Ryszardem Mańskim zorganizowało Mikołajki. Z tej okazji w centrum wsi stanęła ogromna choinka ozdobiona przez mieszkańców, do wsi przyjechał saniami zaprzężonymi w konia Mikołaj, a mieszkańcy dostali prezenty i pyszny poczęstunek na świeżym powietrzu.

Paula Januszewska-Klimczak

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej