Aktualności

Nowo wybudowana droga prowadząca przez las. Na dalszym planie zakręt w lewo. Kliknięcie spowoduje powiększenie zdjęcia.

Kończy się budowa nowej asfaltowej drogi gminnej

Trwają prace przy budowie jednego z najdłuższych odcinków drogi gminnej w ostatnich latach. Mowa o projekcie „Budowa i rozbudowa drogi gminnej na odcinku Korne – Owśnice”.

Nowa droga będzie łączyła wyremontowaną drogę krajową DK20 w miejscowości Korne przy Leśnym Dworku, do połączenia z drogą powiatową na odcinku Kościerzyna-Gostomie.

Łączna długość przebudowywanej drogi to 3,9 km, w tym rozbudowa drogi 2,3 km oraz budowa drogi 1,6 km. Szerokość jezdni to 6 m, szerokość poboczy 1 m.

Na powyższe przedsięwzięcie gmina Kościerzyna otrzymała dotację w kwocie 3 mln zł ze Skarbu Państwa oraz 50 tys. zł z Nadleśnictwa Kościerzyna. Kwota brutto na którą została podpisana umowa z Wykonawcą to 6 820 644,11 zł. Droga powinna być gotowa na początku czerwca.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej