Aktualności

Konferencja dla trenerów w Skorzewie

Około 120 trenerów piłki nożnej wzięło udział w konferencji metodycznej EMSPORT Conference, jaka po raz kolejny dobyła się w skorzewskim Centrum Sportu i Rekreacji. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Certyfikowana przez PZPN konferencja to dla uczestniczących w niej trenerów szansa rozwoju, ale również miejsce wymiany doświadczeń i poglądów. W harmonogramie znalazły się nie tylko interesujące wykłady, ale również pokazowe lekcje treningowe na boisku. Swoją wiedzą podzielili się doświadczeni polscy szkoleniowcy:

  • Maciej Stolarczyk – trener z licencją UEFA PRO. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską w Pogoni Szczecin (asystent, pierwszy trener i dyrektor sportowy). Był trenerem młodzieżowych reprezentacji Polski U17, U19, U20, U21. W latach 2018 – 2019 pracował w zespole Wisła Kraków, a ostatnio pracował w Jagiellonii Białystok.
  • Radosław Bella – trener z licencją UEFA A. Aktualnie na kursie UEFA PRO. Pracował w AP Śląsk Wrocław, trener Miedzi II Legnica (III liga), a ostatnio jako asystent trenera w sztabie szkoleniowym Miedzi Legnica.
  • Jędrzej Łągiewka – trener  z licencją UEFA Elite Youth. Od 2014 roku pracuje z grupami młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej Lech Poznań. Od września 2022 roku jest asystentem trenera Reprezentacji Polski U21.
  • Michał Wirkus – trener  z licencją UEFA A, założyciel i trener w AP JFA Przechlewo. Twórca projektu EmSport. Jest także doradcom ds. sportu w Uragan Iwanofrankivsk oraz członekiem Rady Nadzorczej w Prykarpatia Iwanofrankivsk (I liga ukraińska). Obecnie szkoli seniorów w MKS Chojniczanka Chojnice II.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej