Aktualności

Konferencja dla trenerów w Skorzewie

Około 120 trenerów piłki nożnej wzięło udział w konferencji metodycznej EMSPORT Conference, jaka po raz kolejny dobyła się w skorzewskim Centrum Sportu i Rekreacji. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Certyfikowana przez PZPN konferencja to dla uczestniczących w niej trenerów szansa rozwoju, ale również miejsce wymiany doświadczeń i poglądów. W harmonogramie znalazły się nie tylko interesujące wykłady, ale również pokazowe lekcje treningowe na boisku. Swoją wiedzą podzielili się doświadczeni polscy szkoleniowcy:

  • Maciej Stolarczyk – trener z licencją UEFA PRO. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską w Pogoni Szczecin (asystent, pierwszy trener i dyrektor sportowy). Był trenerem młodzieżowych reprezentacji Polski U17, U19, U20, U21. W latach 2018 – 2019 pracował w zespole Wisła Kraków, a ostatnio pracował w Jagiellonii Białystok.
  • Radosław Bella – trener z licencją UEFA A. Aktualnie na kursie UEFA PRO. Pracował w AP Śląsk Wrocław, trener Miedzi II Legnica (III liga), a ostatnio jako asystent trenera w sztabie szkoleniowym Miedzi Legnica.
  • Jędrzej Łągiewka – trener  z licencją UEFA Elite Youth. Od 2014 roku pracuje z grupami młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej Lech Poznań. Od września 2022 roku jest asystentem trenera Reprezentacji Polski U21.
  • Michał Wirkus – trener  z licencją UEFA A, założyciel i trener w AP JFA Przechlewo. Twórca projektu EmSport. Jest także doradcom ds. sportu w Uragan Iwanofrankivsk oraz członekiem Rady Nadzorczej w Prykarpatia Iwanofrankivsk (I liga ukraińska). Obecnie szkoli seniorów w MKS Chojniczanka Chojnice II.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej