Aktualności

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Swoją wiedzą i doświadczeniami, z blisko 300-osobową grupą szkoleniowców z całej polski dzielili się trenerzy prelegenci:

  • Marek Śledź

Trener z licencją UEFA ELITE Youth, były dyrektor akademii piłkarskich Miedzi Legnica, Radomiaka Radom i Lecha Poznań. Obecnie kieruje Akademią Piłkarską Rakowa Częstochowa.

  • Marta Szymanek Pilarczyk

Pracownik naukowy Uniwersytetu Humanistyczno Przyrodniczego Jana Długosza w Częstochowie Trener Główny Przygotowania Motorycznego w Akademii RKS Raków z licencją ASCA. Trener Science Department Akademii RKS Raków

  • Rafał Matusiak

Trener z licencją UEFA Elite Youth A, były piłkarz, grał m.in. W Sheffield United, Ferencvarosi TC i Widzewie Łódź. Doświadczenie trenerskie zdobywał z drużynami juniorskimi Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Włocławku, od trzech lat jest związany z Akademią Piłkarską Jagiellonii Białystok (aktualnie dyrektor ds. szkolenia).

  • Radosław Mozyrko

Jest trenerem z licencją UEFA Elite Youth A i Advanced Youth Award. Posiada 14-letnie trenerskie doświadczenie, które zdobywał m.in. w Manchesterze United, Nottingham Forest, New York Red Bulls, Legii Warszawa oraz w PZPN. Obecnie pracuje jako skaut młodzieżowy (obszar Europy Wschodniej) dla Chelsea FC.

Konferencję otworzył Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc. Następnie w ponad 4-godzinnym bloku trenerzy prelegenci przedstawili swoje spojrzenie na szkolenie piłkarskie, zwracając szczególną uwagę na rolę gier w racjonalnym przygotowaniu młodych piłkarzy do współzawodnictwa na poszczególnych etapach szkolenia piłkarskiego.

Po sesji wykładowej, przy pięknej pogodzie, na znakomicie przygotowanym boisku trawiastym odbyły się pokazowe zajęcia praktyczne. Trenerzy z grupą młodych piłkarzy zaprezentowali wcześniej omówione na wykładzie małe gry i gry pomocnicze stosowane do nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych-taktycznych oraz kształtowania dyspozycji psychicznych i motorycznych piłkarzy. Nie zabrakło również elementów funkcjonalnych stosowanych przy prewencji przeciwurazowej oraz na testach diagnozujących stan zdolności kondycyjnych i koordynacyjnych.

Po tej niewątpliwie solidnej dawce wiedzy teoretycznej i praktycznej nastąpiło wręczenie certyfikatów.

Na zdjęciach: uczestnicy i prelegenci konferencji

Aktualności

Dodatek osłonowy – ważne informacje

Informujemy, że od dnia 27.01.2022 r. wnioski o dodatek osłonowy należy składać w budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna – sala posiedzeń, ul. Strzelecka 9, w godzinach 8.00-15.00 (w piątek w godzinach 8.00-14.00).

Więcej

Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z programów realizowanych przez GOPS!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przystąpił do Programów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 oraz ,,Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2022, które finansowane są ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. Wysokość pozyskanych środków, które przeznaczone będą na wsparcie potrzebujących mieszkańców Gminy Kościerzyna, to 718 700 zł.

Więcej

Eksperci Urzędu Skarbowego w Wielkim Klinczu

W czwartek, 20 stycznia 2022 r. po południu w Sali Wiejskiej w Wielkim Klinczu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe z pracownikami Urzędu Skarbowego z Kościerzyny na temat wypełniania zeznań podatkowych w 2022 r. za rok 2021 oraz z uwzględnieniem tematów związanych ze zmianami wprowadzanymi przez Polski Ład w roku bieżącym.

Więcej