Aktualności

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Swoją wiedzą i doświadczeniami, z blisko 300-osobową grupą szkoleniowców z całej polski dzielili się trenerzy prelegenci:

  • Marek Śledź

Trener z licencją UEFA ELITE Youth, były dyrektor akademii piłkarskich Miedzi Legnica, Radomiaka Radom i Lecha Poznań. Obecnie kieruje Akademią Piłkarską Rakowa Częstochowa.

  • Marta Szymanek Pilarczyk

Pracownik naukowy Uniwersytetu Humanistyczno Przyrodniczego Jana Długosza w Częstochowie Trener Główny Przygotowania Motorycznego w Akademii RKS Raków z licencją ASCA. Trener Science Department Akademii RKS Raków

  • Rafał Matusiak

Trener z licencją UEFA Elite Youth A, były piłkarz, grał m.in. W Sheffield United, Ferencvarosi TC i Widzewie Łódź. Doświadczenie trenerskie zdobywał z drużynami juniorskimi Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Włocławku, od trzech lat jest związany z Akademią Piłkarską Jagiellonii Białystok (aktualnie dyrektor ds. szkolenia).

  • Radosław Mozyrko

Jest trenerem z licencją UEFA Elite Youth A i Advanced Youth Award. Posiada 14-letnie trenerskie doświadczenie, które zdobywał m.in. w Manchesterze United, Nottingham Forest, New York Red Bulls, Legii Warszawa oraz w PZPN. Obecnie pracuje jako skaut młodzieżowy (obszar Europy Wschodniej) dla Chelsea FC.

Konferencję otworzył Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc. Następnie w ponad 4-godzinnym bloku trenerzy prelegenci przedstawili swoje spojrzenie na szkolenie piłkarskie, zwracając szczególną uwagę na rolę gier w racjonalnym przygotowaniu młodych piłkarzy do współzawodnictwa na poszczególnych etapach szkolenia piłkarskiego.

Po sesji wykładowej, przy pięknej pogodzie, na znakomicie przygotowanym boisku trawiastym odbyły się pokazowe zajęcia praktyczne. Trenerzy z grupą młodych piłkarzy zaprezentowali wcześniej omówione na wykładzie małe gry i gry pomocnicze stosowane do nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych-taktycznych oraz kształtowania dyspozycji psychicznych i motorycznych piłkarzy. Nie zabrakło również elementów funkcjonalnych stosowanych przy prewencji przeciwurazowej oraz na testach diagnozujących stan zdolności kondycyjnych i koordynacyjnych.

Po tej niewątpliwie solidnej dawce wiedzy teoretycznej i praktycznej nastąpiło wręczenie certyfikatów.

Na zdjęciach: uczestnicy i prelegenci konferencji

Aktualności

Nabór uzupełniający na powietrzne pompy ciepła

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji powietrznej pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 10.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej

Dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W Gminie Kościerzyna, tak jak w całej Polsce, trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek i wzięli udział w spisie. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że nie spisali się nieliczni – obowiązku dopełniło 99% mieszkańców naszej gminy.

Więcej

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Więcej