Aktualności

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Swoją wiedzą i doświadczeniami, z blisko 300-osobową grupą szkoleniowców z całej polski dzielili się trenerzy prelegenci:

  • Marek Śledź

Trener z licencją UEFA ELITE Youth, były dyrektor akademii piłkarskich Miedzi Legnica, Radomiaka Radom i Lecha Poznań. Obecnie kieruje Akademią Piłkarską Rakowa Częstochowa.

  • Marta Szymanek Pilarczyk

Pracownik naukowy Uniwersytetu Humanistyczno Przyrodniczego Jana Długosza w Częstochowie Trener Główny Przygotowania Motorycznego w Akademii RKS Raków z licencją ASCA. Trener Science Department Akademii RKS Raków

  • Rafał Matusiak

Trener z licencją UEFA Elite Youth A, były piłkarz, grał m.in. W Sheffield United, Ferencvarosi TC i Widzewie Łódź. Doświadczenie trenerskie zdobywał z drużynami juniorskimi Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Włocławku, od trzech lat jest związany z Akademią Piłkarską Jagiellonii Białystok (aktualnie dyrektor ds. szkolenia).

  • Radosław Mozyrko

Jest trenerem z licencją UEFA Elite Youth A i Advanced Youth Award. Posiada 14-letnie trenerskie doświadczenie, które zdobywał m.in. w Manchesterze United, Nottingham Forest, New York Red Bulls, Legii Warszawa oraz w PZPN. Obecnie pracuje jako skaut młodzieżowy (obszar Europy Wschodniej) dla Chelsea FC.

Konferencję otworzył Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc. Następnie w ponad 4-godzinnym bloku trenerzy prelegenci przedstawili swoje spojrzenie na szkolenie piłkarskie, zwracając szczególną uwagę na rolę gier w racjonalnym przygotowaniu młodych piłkarzy do współzawodnictwa na poszczególnych etapach szkolenia piłkarskiego.

Po sesji wykładowej, przy pięknej pogodzie, na znakomicie przygotowanym boisku trawiastym odbyły się pokazowe zajęcia praktyczne. Trenerzy z grupą młodych piłkarzy zaprezentowali wcześniej omówione na wykładzie małe gry i gry pomocnicze stosowane do nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych-taktycznych oraz kształtowania dyspozycji psychicznych i motorycznych piłkarzy. Nie zabrakło również elementów funkcjonalnych stosowanych przy prewencji przeciwurazowej oraz na testach diagnozujących stan zdolności kondycyjnych i koordynacyjnych.

Po tej niewątpliwie solidnej dawce wiedzy teoretycznej i praktycznej nastąpiło wręczenie certyfikatów.

Na zdjęciach: uczestnicy i prelegenci konferencji

Aktualności

Wręczenie stypendiów edukacyjnych

Informujemy, że wręczenie Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna – Edycja 2022 odbędzie się w środę – 30 listopada br. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna w Kościerzynie, ul. Strzelecka 9.

Więcej

Kaszubskie warsztaty w Skorzewie

Zakończyły się warsztaty w ramach projektu ,,Wspólnie i wesoło wśród kaszubskich barw” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”- Skorzewo, a finansowanego przez Gminę Kościerzyna.

Więcej

Zgłoś swój projekt do Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyna

Gmina Kościerzyna i Miasto Kościerzyna ogłaszają nabór przedsięwzięć o kluczowym znaczeniu dla rozwoju miasta i gminy. Celem tego działania jest identyfikacja potrzeb oraz pomysłów prorozwojowych, które mogą być uwzględnione w „Strategii terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny”. Dokument ten jest niezbędny do realizacji tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) przy pomocy funduszy Unii Europejskiej w najbliższej perspektywie finansowej 2021-2027.

Więcej