Aktualności

Konkurs Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie

Kościerska Filia Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku i Kościerski Dom Kultury zapraszają uczniów oraz osoby dorosłe z powiatu kościerskiego do udziału w V edycji Konkursu Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie wiekowe:

KATEGORIA I – KL. I-IV 

KATEGORIA II – KL. V-VIII

KATEGORIA III –KL. I-IV szkół ponadpodstawowych

KATEGORIA IV- osoby dorosłe

Uczestnicy przygotowują autorskie (tj. samodzielne, według własnego projektu) prace plastyczne w postaci kartki z życzeniami. Technika dowolna, kształt  i format max A4. Wszyscy uczestnicy obowiązkowo  umieszczają motyw plastyczny związany z Bożym Narodzeniem na Kaszubach.

Prace (wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym ) umieszczone w koszulce na dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać w terminie od 14 do 30 listopada 2022 r. na adres:   Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku Filia w Kościerzynie ul. Dworcowa 33 ( budynek obok dworca PKP) 83-400 Kościerzyna 

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia znajdują się na stronie Biblioteki Pedagogicznej oraz w jej siedzibie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia 2022 r. przy ulicy Dworcowej 33.

Wystawa prac potrwa do końca stycznia 2023 roku w Bibliotece Pedagogicznej.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej