Aktualności

Konkurs Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie

Kościerska Filia Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku i Kościerski Dom Kultury zapraszają uczniów oraz osoby dorosłe z powiatu kościerskiego do udziału w V edycji Konkursu Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie wiekowe:

KATEGORIA I – KL. I-IV 

KATEGORIA II – KL. V-VIII

KATEGORIA III –KL. I-IV szkół ponadpodstawowych

KATEGORIA IV- osoby dorosłe

Uczestnicy przygotowują autorskie (tj. samodzielne, według własnego projektu) prace plastyczne w postaci kartki z życzeniami. Technika dowolna, kształt  i format max A4. Wszyscy uczestnicy obowiązkowo  umieszczają motyw plastyczny związany z Bożym Narodzeniem na Kaszubach.

Prace (wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym ) umieszczone w koszulce na dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać w terminie od 14 do 30 listopada 2022 r. na adres:   Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku Filia w Kościerzynie ul. Dworcowa 33 ( budynek obok dworca PKP) 83-400 Kościerzyna 

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia znajdują się na stronie Biblioteki Pedagogicznej oraz w jej siedzibie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia 2022 r. przy ulicy Dworcowej 33.

Wystawa prac potrwa do końca stycznia 2023 roku w Bibliotece Pedagogicznej.

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej