Aktualności

Konkurs Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie

Kościerska Filia Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku i Kościerski Dom Kultury zapraszają uczniów oraz osoby dorosłe z powiatu kościerskiego do udziału w V edycji Konkursu Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie wiekowe:

KATEGORIA I – KL. I-IV 

KATEGORIA II – KL. V-VIII

KATEGORIA III –KL. I-IV szkół ponadpodstawowych

KATEGORIA IV- osoby dorosłe

Uczestnicy przygotowują autorskie (tj. samodzielne, według własnego projektu) prace plastyczne w postaci kartki z życzeniami. Technika dowolna, kształt  i format max A4. Wszyscy uczestnicy obowiązkowo  umieszczają motyw plastyczny związany z Bożym Narodzeniem na Kaszubach.

Prace (wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym ) umieszczone w koszulce na dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać w terminie od 14 do 30 listopada 2022 r. na adres:   Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku Filia w Kościerzynie ul. Dworcowa 33 ( budynek obok dworca PKP) 83-400 Kościerzyna 

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia znajdują się na stronie Biblioteki Pedagogicznej oraz w jej siedzibie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 grudnia 2022 r. przy ulicy Dworcowej 33.

Wystawa prac potrwa do końca stycznia 2023 roku w Bibliotece Pedagogicznej.

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej