Aktualności

Konkurs plastyczny w Bibliotece w Skorzewie

27 października 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bohater mojej ulubionej książki”, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Szkolną w Skorzewie. Celem konkursu było rozpowszechnienie czytelnictwa i rozbudzenie wyobraźni wśród młodych czytelników. Adresatami były dzieci w wieku 3-14 lat.

Zainteresowanie było bardzo duże, udział wzięło 52 uczestników. Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie, wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się różnorodnością technik: wyklejanki, wydzieranki itp. Komisja stanęła przed nie lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były bardzo interesujące, a różnorodność pomysłów i zmysł artystyczny – niejednokrotnie zaskakujący i potrafił wprawić w zdumienie. To dowiodło jak bardzo bogata jest wyobraźnia dziecięca.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a nagrodzone prace znalazły się na wystawie przed biblioteką.

Organizator: Wiesława Głodowska

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej