Aktualności

Konkurs plastyczny w Bibliotece w Skorzewie

27 października 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bohater mojej ulubionej książki”, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Szkolną w Skorzewie. Celem konkursu było rozpowszechnienie czytelnictwa i rozbudzenie wyobraźni wśród młodych czytelników. Adresatami były dzieci w wieku 3-14 lat.

Zainteresowanie było bardzo duże, udział wzięło 52 uczestników. Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie, wyrażały ich pomysły w bardzo atrakcyjny sposób i charakteryzowały się różnorodnością technik: wyklejanki, wydzieranki itp. Komisja stanęła przed nie lada wyzwaniem, gdyż wszystkie prace były bardzo interesujące, a różnorodność pomysłów i zmysł artystyczny – niejednokrotnie zaskakujący i potrafił wprawić w zdumienie. To dowiodło jak bardzo bogata jest wyobraźnia dziecięca.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a nagrodzone prace znalazły się na wystawie przed biblioteką.

Organizator: Wiesława Głodowska

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej