Aktualności

Konwent Samorządowy we Wdzydzach

15 lutego we Wdzydzach odbył się Konwent Samorządów Powiatu Kościerskiego. Gospodarzem spotkania była gmina Kościerzyna. W zebraniu, oprócz starosty, burmistrzów i wójtów, uczestniczyli przedstawiciele sądownictwa, szpitala, straży pożarnej oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Ewa Bork-Aponowicz – prezes Sądu Rejonowego w Kościerzynie, omówiła temat nowego obowiązku gmin, jakim jest organizacja prac społecznych dla nieletnich.

Prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie – Marzena Mrozek poruszyła temat współpracy w zakresie rehabilitacji onkologicznej, rehabilitacji kardiologicznej, wolontariatu oraz współpracy w zakresie współfinansowania remontów szpitala specjalistycznego.

Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna skupił się na planach budowy i przebudowy dróg wojewódzkich na terenie powiatu kościerskiego. Zapowiedział spotkanie zainteresowanych samorządów przebudową DW221, omówił inwestycję na terenie miejscowości Stara Kiszewa droga DW214, zapowiedział przetarg na budowę kanalizacji deszczowej i chodników na drodze DW235 w Kaliszu oraz wspomniał o remontach dróg wojewódzkich na terenie miasta Kościerzyna.

Tomasz Lewkowicz z fundacji Dbamy o klimat omówił temat „Gmina bezpieczna energetycznie”  w zakresie stworzenia na terenie powiatu kościerskiego klastra i spółdzielni energetycznej.

Z ramienia Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Kościerzynie – komendant Tomasz Klinkosz oraz prezes Zarządu Powiatowego OSP Alicja Żurawska omówili możliwości pozyskania przez samorządy gmin dofinansowania na budowę toru przeszkód dla młodzieżowych drużyn pożarniczych w liczbie max. jednej takiej instalacji w powiecie.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej