Aktualności

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE,  w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. Jest to zadanie, które nasza szkoła pragnie spełnić w ramach tegorocznej edycji programu „Szkoła z Klasą”.

Jako szkoła dbająca o dobre samopoczucie uczniów, tworzymy dla nich bezpieczną przestrzeń, w której mogą się oni nie tylko uczyć, lecz rozwijać się pod względem fizycznym, umysłowym, emocjonalnym, społecznym i duchowym, a także po prostu dobrze spędzać czas.

Dyrektor jest współkreatorem nowoczesnego środowiska szkolnego, dlatego też wspólnie z 4 nauczycielami naszej szkoły braliśmy udział w konferencji pt. „Szkoła Dobrostanu” w Warszawie w dniu 24.11.2023 r.  Tam dowiedzieliśmy się więcej o tym, dlaczego dbanie o dobrostan buduje wspólnotę, jakie obszary zdrowia psychicznego są kluczowe w szkole oraz dlaczego pozornie małe codzienne aktywności, działania i gesty mogą wiele zmienić.

Zbudujemy razem szkołę marzeń – Szkołę Dobrostanu!

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ DRZEMKI I DOBREGO SNU    


WTOREK – DZIEŃ DIALOGU


ŚRODA – DZIEŃ PRZYRODY


CZWARTEK – DZIEŃ KOLORÓW


PIĄTEK – DZIEŃ PRZYJAŹNI

Materiały nadesłane

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej