Aktualności

Kościerski Klub Kyokushin Karate Mistrzem Polski Północnej

25 marca Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin zorganizował Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. Kościerski klub został Mistrzem Polskie w klasyfikacji drużynowej kumite!

W zawodach wzięło udział 21 drużyn z:Bydgoszczy, Bytowa, Chełmna, Chełmży, Chwaszczyna, Gdańska, Głuszycy, Golubia-Dobrzynia, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubszy, Łobza, Połczyna Zdroju, Solca Kujawskiego, Szczytna, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna, Wieruszowa, Zduńskiej Woli i Złocieńca.

Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 6 dan, a sędzią technicznym Artur Wilento 5dan.

Kościerski Klub Kyokushin Karate zdobył aż 10 medali – 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Oto skład złotej drużyny:
Marta Kryszyńska – złoto
Kinga Żywicka – złoto
Wiktoria Ossowska – złoto
Ignacy Sosnowski – złoto
Agata Lubecka – srebro
Zofia Kryszyńska – srebro
Eugenia Sosnowska – srebro
Julita Bek – srebro
Szymon Lubecki – srebro kata, IV kumite
Kinga Ziółtkowska – brąz
Paulina Lubecka – IV
Kościerski klub reprezentowali jeszcze: Amelia Kreft, Robert Pruszak, Michał Siński, Jakub Cieszyński i Mateusz Sosnówka

Gratulacje dla wszystkich  zawodników, każdy pokazał prawdziwy charakter i ducha walki!

Podziękowania dla opiekunów i sekundantów: Aliny Lubeckiej, Katarzyny Ziółtkowskiej, Bożeny Sosnówki, Leszka Tuska i Piotra Ziółtkowskiego.

Mat. nadesłane

Aktualności

Dzień Dziecka w Pucu

W Pucu odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka, który dostarczył najmłodszym mieszkańcom mnóstwo radości, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Dzięki zaangażowaniu wielu osób dzieci mogły spędzić ten dzień w niezwykle atrakcyjny sposób.

Więcej

Za nami XI edycja LUBIANA CUP 2026

Za nami kolejna odsłona jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych turniejów piłki nożnej dla dzieci w Polsce. Na obiektach sportowych w Łubianie odbyła się XI edycja LUBIANA CUP 2026, która po raz kolejny zgromadziła setki młodych sportowców, trenerów, rodziców oraz kibiców, tworząc prawdziwe święto dziecięcego futbolu.

Więcej

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów U17 i U20

W dniach 12-14 czerwca w Warszawie odbyły się najważniejsze zawody sezonu dla młodych paralekkoatletów  z całej Polski. UKS Olimpijczyk Skorzewo reprezentował 16 letni Adam Formela, który spisał się znakomicie zdobywając 3 srebrne medale uzyskując każdej konkurencji nowe rekordy życiowe.

Więcej