Aktualności

Lekcja WF inaczej

Dnia 30.11.2023 r. na Hali Sportowej w Skorzewie odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego dla uczniów 9 szkół podstawowych z Gminy Kościerzyna.

Inicjatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Szkolne Lekcje WF-u”.

Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych dzieci do ćwiczenia na lekcjach wychowania fizycznego w innowacyjnej formie gry w piłkę ręczną 1×1. Każda szkoła wytypowała 20 uczniów, którzy przed spotkaniem otrzymali jednolite koszulki, a rozgrywki podzielono na dwie tury.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w programie.

Bardzo dobra organizacja i sprawne przeprowadzenie zajęć to zasługa członków stowarzyszenia i nauczycieli wychowania fizycznego w osobach:  Aleksander Bronk, Karol Radecki i Beata Ceplin.

Nadesłane: Aleksander Bronk

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej