Aktualności

lll edycja turnieju piłkarskiego wraz z piknikiem rodzinnym o Puchar Sołtysa w Skorzewie

4 czerwca w Skorzewie odbył się Turniej Piłkarski połączony z Piknikiem Rodzinnym. Sołtys Sebastian Kiełpin powitał gości przybyłych na boisko przy hali sportowej i zaprosił do wspólnej zabawy.

Dla uczestników przygotowane były atrakcje takie jak: pokaz OSP Skorzewo, dmuchaniec i sumo. Był też poczęstunek, nie zabrakło kiełbaska z grilla, chleba ze smalcem przygotowanego przez stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, napojów, kawy i herbaty. Najważniejsza była jednak wspaniała rywalizacja sportowa i wspólna integracja. 

W turnieju wzięły udział wszystkie drużyny juniorskie ze Skorzewa oraz goście z Santany Wielki Klincz, Wdy Lipusz i Mściszczewic.

Sponsorami tego wydarzenia byli: 
Instalacje elektryczne RAFMAG Jarosław Szwaja,
Kompleksowe usługi budowlane S.M. Mariusz Stefański,
Masaż BERCIK Robert Dębicki,
Cukiernia Maja Sławomir Czaja,
Sklepy spożywcze ze Skorzewa Od I Do U Marzeny oraz Groszek,
Tomasz Basia Jereczek,
Vademecum Marian Danuta Seyda,
Fotograf: Kacper Kuba Wilke.

Sołtys Sebastian Kiełpin bardzo dziękuje wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom, którzy pomagali w trakcie przygotowań w tym szczególnym dniu.

Materiały nadesłane

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej