Aktualności

lll edycja turnieju piłkarskiego wraz z piknikiem rodzinnym o Puchar Sołtysa w Skorzewie

4 czerwca w Skorzewie odbył się Turniej Piłkarski połączony z Piknikiem Rodzinnym. Sołtys Sebastian Kiełpin powitał gości przybyłych na boisko przy hali sportowej i zaprosił do wspólnej zabawy.

Dla uczestników przygotowane były atrakcje takie jak: pokaz OSP Skorzewo, dmuchaniec i sumo. Był też poczęstunek, nie zabrakło kiełbaska z grilla, chleba ze smalcem przygotowanego przez stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, napojów, kawy i herbaty. Najważniejsza była jednak wspaniała rywalizacja sportowa i wspólna integracja. 

W turnieju wzięły udział wszystkie drużyny juniorskie ze Skorzewa oraz goście z Santany Wielki Klincz, Wdy Lipusz i Mściszczewic.

Sponsorami tego wydarzenia byli: 
Instalacje elektryczne RAFMAG Jarosław Szwaja,
Kompleksowe usługi budowlane S.M. Mariusz Stefański,
Masaż BERCIK Robert Dębicki,
Cukiernia Maja Sławomir Czaja,
Sklepy spożywcze ze Skorzewa Od I Do U Marzeny oraz Groszek,
Tomasz Basia Jereczek,
Vademecum Marian Danuta Seyda,
Fotograf: Kacper Kuba Wilke.

Sołtys Sebastian Kiełpin bardzo dziękuje wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom, którzy pomagali w trakcie przygotowań w tym szczególnym dniu.

Materiały nadesłane

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej