Aktualności

lll edycja turnieju piłkarskiego wraz z piknikiem rodzinnym o Puchar Sołtysa w Skorzewie

4 czerwca w Skorzewie odbył się Turniej Piłkarski połączony z Piknikiem Rodzinnym. Sołtys Sebastian Kiełpin powitał gości przybyłych na boisko przy hali sportowej i zaprosił do wspólnej zabawy.

Dla uczestników przygotowane były atrakcje takie jak: pokaz OSP Skorzewo, dmuchaniec i sumo. Był też poczęstunek, nie zabrakło kiełbaska z grilla, chleba ze smalcem przygotowanego przez stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, napojów, kawy i herbaty. Najważniejsza była jednak wspaniała rywalizacja sportowa i wspólna integracja. 

W turnieju wzięły udział wszystkie drużyny juniorskie ze Skorzewa oraz goście z Santany Wielki Klincz, Wdy Lipusz i Mściszczewic.

Sponsorami tego wydarzenia byli: 
Instalacje elektryczne RAFMAG Jarosław Szwaja,
Kompleksowe usługi budowlane S.M. Mariusz Stefański,
Masaż BERCIK Robert Dębicki,
Cukiernia Maja Sławomir Czaja,
Sklepy spożywcze ze Skorzewa Od I Do U Marzeny oraz Groszek,
Tomasz Basia Jereczek,
Vademecum Marian Danuta Seyda,
Fotograf: Kacper Kuba Wilke.

Sołtys Sebastian Kiełpin bardzo dziękuje wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom, którzy pomagali w trakcie przygotowań w tym szczególnym dniu.

Materiały nadesłane

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej