Aktualności

lll edycja turnieju piłkarskiego wraz z piknikiem rodzinnym o Puchar Sołtysa w Skorzewie

4 czerwca w Skorzewie odbył się Turniej Piłkarski połączony z Piknikiem Rodzinnym. Sołtys Sebastian Kiełpin powitał gości przybyłych na boisko przy hali sportowej i zaprosił do wspólnej zabawy.

Dla uczestników przygotowane były atrakcje takie jak: pokaz OSP Skorzewo, dmuchaniec i sumo. Był też poczęstunek, nie zabrakło kiełbaska z grilla, chleba ze smalcem przygotowanego przez stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, napojów, kawy i herbaty. Najważniejsza była jednak wspaniała rywalizacja sportowa i wspólna integracja. 

W turnieju wzięły udział wszystkie drużyny juniorskie ze Skorzewa oraz goście z Santany Wielki Klincz, Wdy Lipusz i Mściszczewic.

Sponsorami tego wydarzenia byli: 
Instalacje elektryczne RAFMAG Jarosław Szwaja,
Kompleksowe usługi budowlane S.M. Mariusz Stefański,
Masaż BERCIK Robert Dębicki,
Cukiernia Maja Sławomir Czaja,
Sklepy spożywcze ze Skorzewa Od I Do U Marzeny oraz Groszek,
Tomasz Basia Jereczek,
Vademecum Marian Danuta Seyda,
Fotograf: Kacper Kuba Wilke.

Sołtys Sebastian Kiełpin bardzo dziękuje wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom, którzy pomagali w trakcie przygotowań w tym szczególnym dniu.

Materiały nadesłane

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej