Aktualności

lll edycja turnieju piłkarskiego wraz z piknikiem rodzinnym o Puchar Sołtysa w Skorzewie

4 czerwca w Skorzewie odbył się Turniej Piłkarski połączony z Piknikiem Rodzinnym. Sołtys Sebastian Kiełpin powitał gości przybyłych na boisko przy hali sportowej i zaprosił do wspólnej zabawy.

Dla uczestników przygotowane były atrakcje takie jak: pokaz OSP Skorzewo, dmuchaniec i sumo. Był też poczęstunek, nie zabrakło kiełbaska z grilla, chleba ze smalcem przygotowanego przez stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, napojów, kawy i herbaty. Najważniejsza była jednak wspaniała rywalizacja sportowa i wspólna integracja. 

W turnieju wzięły udział wszystkie drużyny juniorskie ze Skorzewa oraz goście z Santany Wielki Klincz, Wdy Lipusz i Mściszczewic.

Sponsorami tego wydarzenia byli: 
Instalacje elektryczne RAFMAG Jarosław Szwaja,
Kompleksowe usługi budowlane S.M. Mariusz Stefański,
Masaż BERCIK Robert Dębicki,
Cukiernia Maja Sławomir Czaja,
Sklepy spożywcze ze Skorzewa Od I Do U Marzeny oraz Groszek,
Tomasz Basia Jereczek,
Vademecum Marian Danuta Seyda,
Fotograf: Kacper Kuba Wilke.

Sołtys Sebastian Kiełpin bardzo dziękuje wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom, którzy pomagali w trakcie przygotowań w tym szczególnym dniu.

Materiały nadesłane

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej